Rossi: Alpine momentami prezentuje amatorski poziom

Prezes zespołu jest szczególnie poirytowany powtarzającymi się błędami.
07.05.2310:45
Mateusz Szymkiewicz
1263wyświetlenia
Embed from Getty Images

Prezes Alpine - Laurent Rossi, uważa, że dotychczasowe występy jego zespołu były nie do zaakceptowania, a momentami na poziomie amatorskim.

Celem stajni z Enstone na sezon 2023 było zredukowanie straty do czołowej trójki, gdy w rzeczywistości ekipa ma duże problemy z regularnymi zdobyczami i została zdystansowana przez zeszłorocznego rywala Astona Martina.

Po czterech eliminacjach Alpine ma zaledwie osiem punktów i zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji. Jak przyznaje Laurent Rossi, wydatki poniesione na tegoroczne przygotowania są niewspółmierne do wyników osiąganych na torze przez Estebana Ocona oraz Pierre'a Gasly'ego.

To rozczarowujące, powiedziałbym wręcz, że jest źle - stwierdził prezes Alpine w rozmowie z Canal+. Rozpoczęliśmy rok od słabych występów. Nasza aktualna pozycja w tabeli jest niewspółmierna do wydatków poniesionych na nasze zasoby. Jesteśmy bardzo daleko od realizacji naszych tegorocznych celów. Nie tylko brakuje nam osiągów oraz regularności w wynikach, ale brakuje nam też odpowiedniej mentalności, która w przeszłości była w tym zespole standardem.

Nie podobały mi się pierwsze Grand Prix i przykro mi, że muszę to powiedzieć, ale było w nich mnóstwo amatorstwa. Doprowadziło to do wyników, które nie były dla nas odpowiednie. Nie były nawet średnie, tylko złe. Ostatni wyścig w Baku był identyczny jak ten w Bahrajnie. To nie do zaakceptowania.

Rossi podkreśla, że zespół Alpine musi zacząć wyciągać wnioski z błędów, a nie je powtarzać. Można się mylić, ale należy wyciągać z tego naukę. Kiedy dochodzi do powtórki, to po prostu oznacza to, iż niczego się nie nauczyłeś i nie bierzesz odpowiedzialności za swoje decyzje. Nie mogę tego akceptować.