Marko: AlphaTauri nie zostanie sprzedane

Austriak zapowiada jednak coraz bliższe relacje zespołu z Red Bull Racing.
16.05.2307:32
Mateusz Szymkiewicz
590wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko zdementował kolejną falę spekulacji, jakoby zespół AlphaTauri wkrótce mógł zostać sprzedany.

Losy stajni z Faenzy są kwestionowane od początku 2023 roku, kiedy to pojawiły się raporty o zmienie właściciela w ramach planu oszczędnościowego koncernu Red Bulla. Finalnie jednak opublikowano oficjalne oświadczenie, w którym austriacki gigant zadeklarował chęć utrzymania dwóch zespołów w Formule 1.

Mimo to AlphaTauri może czeka przeprowadzka do kompleksu Red Bull Racing w brytyjskim Milton Keynes. Juniorska stajnia prezentując rozczarowujące osiągi na tle mistrzowskich konstrukcji Adriana Newey'a, wkrótce ma rozpocząć bliższą współpracę z seniorskim składem.

Mieliśmy wewnętrzne rozważania co należy zrobić i jak - powiedział Helmut Marko dla RTL. Ostatecznie uznaliśmy, że AlphaTauri pozostanie własnością Red Bulla. Mimo to zespół będzie dużo bliżej Red Bull Racing. Wkrótce prace rozpocznie dwóch nowych dyrektorów - Peter Bayer oraz Laurent Mekies z Ferrari. Chcemy, by AlphaTauri na stałe przewodziło grupie zespołów środka stawki. Aktualne wyniki są poniżej naszych oczekiwań.

80-latek deklaruje też, że mimo szykowanych zmian, misją AlphaTauri pozostanie wychowywanie młodych kierowców dla Red Bull Racing. Dla Dietricha Mateschitza ten zespół był bardzo istotną częścią jego filozofii wyścigów. Wielu juniorów dołączyło do nas bezpośrednio z AlphaTauri - dodał Marko.