Perez: Szafnauer dostał od Alpine zbyt mało czasu

Meksykanin jest zaskoczony tak szybką decyzją Alpine o zwolnieniu jego byłego szefa.
10.08.2317:06
Maciej Wróbel
945wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem Sergio Pereza, Otmar Szafnauer otrzymał za mało czasu na odniesienie sukcesu z Alpine.

Szafnauer, który został szefem stajni z Enstone tuż przed sezonem 2022, stracił swoje stanowisko po ostatnim Grand Prix Belgii. Powszechnie uważa się, że wizje przyszłości zespołu F1 Szafnauera i władz Alpine bardzo się od siebie różniły.

Amerykanin miał bazować na swoim wieloletnim doświadczeniu w F1 i nie sądził, by wygrywanie było możliwe przed 2026 rokiem. Władze marki były nieugięte i przekonane o tym, że sukcesy są możliwe przed tym terminem.

Zwolnienie Szafnauera, a także dyrektora sportowego Alpine, Alana Permane'a, wywołało spore poruszenie w padoku F1. Sergio Perez, który w latach 2014-2020 miał okazję współpracować z tym pierwszym w zespole Force India przemianowanym później na Racing Point, uważa, że jego były szef otrzymał od władz Alpine zbyt mało czasu.

Byłem dość mocno zaskoczony, biorąc pod uwagę to, jak szybko to nastąpiło - powiedział Meksykanin zapytany o swoją reakcję na wieść o zwolnieniu Szafnauera z Alpine. Uważam, że Otmar to wspaniały gość, a każdej osobie, pełniącej taką funkcję, powinno się dać czas.

Uważam, że Otmar otrzymał go za mało, by móc naprawdę pokazać swój potencjał, o którym wiem, że jest olbrzymi, ponieważ widziałem, co zrobił w innych zespołach z naprawdę ograniczonym budżetem. W tych z większym w sumie też.

To wielka szkoda, że pozwolili mu odejść, ale z drugiej strony, ktokolwiek przyjdzie po nim, powinien otrzymać więcej czasu, ponieważ na osiągnięcie sukcesu w F1 potrzeba go naprawdę dużo - dodał kierowca Red Bulla.