Horner: Ricciardo spełnił wszystkie oczekiwania podczas powrotu

Z kolei dyrektor techniczny AT ubolewa nad niefortunnym weekendem 34-latka w Belgii.
11.08.2315:59
Mateusz Szymkiewicz
1113wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner przyznał, że Daniel Ricciardo spełnił wszystkie oczekiwania podczas pierwszych dwóch wyścigów po powrocie do F1.

Australijczyk tracąc miejsce w McLarenie znalazł się poza stawką i podpisał kontrakt z Red Bullem, który zaproponował mu funkcję trzeciego zawodnika. Mimo to przed Grand Prix Węgier juniorska stajnia austriackiego koncernu zdecydowała się powierzyć Ricciardo kokpit dotychczas zajmowany przez Nycka de Vriesa.

34-latek zaliczył mocny weekend na Hunagroringu pokonując w kwalifikacjach partnera, natomiast na Spa-Francorchamps otarł się o punkty w trakcie sprintu. Jak przyznaje Christian Horner, dokładnie takich występów oczekiwał od kierowcy wypożyczając go do AlphaTauri.

Uważam, że spełnił nasze oczekiwania - powiedział szef Red Bulla. Po osiągach zaprezentowanych podczas testów na Silverstone zmieniło się nasze postrzeganie jego osoby i zdołał temu sprostać. Wniósł do AlphaTauri wielkie doświadczenie oraz wyznaczył pewien kierunek jako wielokrotny zwycięzca Grand Prix. Właściwie spisał się bardzo dobrze.

Dyrektor techniczny AlphaTauri - Jody Egginton, przyznaje, że ubolewa nad niefortunnym przebiegiem weekendu Ricciardo w Belgii. W kwalifikacjach najlepszy czas Australijczyka w Q1 został anulowany za złamanie limitów toru, natomiast w wyścigu kierowca nie był w stanie wydostać się z tłoku.

Trudno było Danielowi. Większość wyścigu spędził w korku za innymi. Nie byliśmy w stanie wpuścić go w czyste powietrze, by mógł zaliczyć serię mocnych okrążeń. Udało nam się to na Węgrzech z bardzo dobrym skutkiem. Tym razem było niefortunnie, ale mocny sprint w jego wykonaniu był dowodem na nasze postępy - stwierdził Egginton.

Ricciardo zapytany o swoje przemyślenia po Grand Prix Węgier oraz Belgii, dodał: Naprawdę cieszę się z tych dwóch wyścigów przed letnią przerwą, ponieważ dały mi one do myślenia i mam na czym budować. Z kolei zespół może być w stanie uzyskać odpowiedzi na moje pytania. Jeszcze kilka dni temu w ogóle nie znałem tego samochodu, więc teraz mam pewną perspektywę. Moim zdaniem było ok.