Zhou: Nie obawiam się o swoją przyszłość w Alfie Romeo

"W zeszłym roku w tej fazie sezonu odczuwałem większy niepokój".
24.08.2308:16
Mateusz Szymkiewicz
354wyświetlenia
Embed from Getty Images

Guanyu Zhou przyznaje, że nie obawia się o swoją posadę w Alfie Romeo na sezon 2024.

Chińczyk w przeciwieństwie do partnera Valtteriego Bottasa pozostaje bez kontraktu na przyszłoroczne mistrzostwa. Zrozumiałe, iż stajnia z Hinwil, która wróci do historycznej nazwy Sauber, będzie chciała najpierw porozumieć się ze sponsorami Zhou.

Wsparcie 24-latka szacowane jest na 20 milionów euro rocznie, przez co wstępne zapytania o jego usługi miały skierować ekipy Haas oraz Williams. Mimo to Zhou deklaruje, iż jego priorytetem pozostają starty w Alfie Romeo i jest spokojny o nową umowę.

Wspólnie z zespołem zaczynamy omawiać warunki kontraktu - powiedział Guanyu Zhou. Teraz jest na to odpowiedni moment. W zeszłym roku w tej fazie sezonu odczuwałem większy niepokój, teraz praktycznie nie czuję stresu. Wiem, że ekipa jest usatysfakcjonowana ze swojego składu oraz z mojej pracy.

Pracuję tak jak przedtem i mam przekonanie, że wszystkie problemy same się rozwiążą. Mimo to potrzeba czasu. Jestem szczęśliwy z zespołem oraz wśród ludzi, którzy go tworzą. Będę bardzo zadowolony mogąc kontynuować z nimi pracę.