Sainz: Moja przyszłość w Ferrari wyjaśni się zimą

Hiszpan przyznaje, że jego długoterminowy plan zakłada dalsze starty dla Scuderii.
04.10.2318:10
Mateusz Szymkiewicz
733wyświetlenia
Embed from Getty Images

Carlos Sainz ujawnił, że podczas zimowej przerwy rozpocznie negocjacje nowej umowy z Ferrari.

Hiszpan pozostaje związany ze Scuderią do końca przyszłorocznych mistrzostw i od dłuższego czasu publicznie domaga się startu rozmów. Kierowca jest zdeterminowany do dalszej rywalizacji w barwach Scuderii, jednakże podkreśla, iż przy dalszej zwłoce ze strony zespołu być może będzie musiał rozejrzeć się za nową posadą.

Jak teraz przyznał Sainz, jego rozmowy odnośnie kontraktu z Ferrari po sezonie 2024 wystartują w trakcie zimowej przerwy. Będąc w dobrym momencie swojej kariery zawsze jest ci łatwiej negocjować. Mimo to nie wydaje mi się, by ostatnie wyścigi mogły zmienić moje postrzeganie przez Ferrari, lub mój pogląd na nich.

Znamy swoje możliwości oraz potencjał, więc niezależnie od wygranej w Singapurze będę miał to samo podejście zimą. To właśnie wtedy moja przyszłość się wyjaśni i zapadną pewne decyzje. Znacie już moje priorytety w krótkiej oraz długiej perspektywie. Mam nadzieję, że będę już wszystko wiedział zimą.

Póki co jeszcze nie usiedliśmy do rozmów, ale z mojej strony nie brakuje chęci do zawarcia ustaleń. Po prostu nie ma na to czasu w trakcie sezonu. Nie chcemy rozproszyć się negocjacjami, przed nami tylko kilka miesięcy nim rozpocznie się przerwa, to wtedy w spokoju wszystko omówimy.