Jordan: Lawson powinien być następcą Pereza w Red Bullu

Zdaniem byłego właściciela zespołu F1, Nowozelandczyk ma zadatki na "kolejnego Vettela".
04.10.2317:54
Mateusz Szymkiewicz
955wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem byłego właściciela zespołu Formuły 1 - Eddiego Jordana, Liam Lawson już po czterech wyścigach z AlphaTauri udowodnił, że zasługuje na szansę w Red Bullu.

Nowozelandczyk wskoczył do bolidu juniorskiej stajni jako zastępca kontuzjowanego Daniela Ricciardo. Zawodnik szczególnie zaimponował występem w Grand Prix Singapuru, gdzie awansował do Q3 kosztem Maksa Verstappena, a w wyścigu zdobył dwa punkty za dziewiąte miejsce.

Niemal bezbłędna jazda nie zapewniła jednak Lawsonowi stałej posady w AlphaTauri na sezon 2024, gdzie pozostaną Yuki Tsunoda oraz Daniel Ricciardo. 21-latek będzie w tym czasie pełnił obowiązki oficjalnego trzeciego kierowcy zespołów Red Bulla.

Zdaniem Eddiego Jordana, stajnia z Milton Keynes mając problem z zapewnieniem posady Nowozelandczykowi powinna zwolnić Sergio Pereza, umieszczając w jego miejsce swojego juniora.

Wydaje mi się, że w następnym lub jeszcze kolejnym roku powinien znaleźć się w Red Bullu - powiedział Irlandczyk w podcaście Formula for Success. Po prostu umieśćcie Lawsona w samochodzie. Skorzystajcie z tej szansy, ponieważ macie możliwość stworzenia następnego Vettela. Trudno zrozumieć jak Daniel może tego dokonać...

Nie straćcie Lawsona, moim zdaniem jest naprawdę dobry. Zasługuje na szansę w Formule 1. Tutaj mistrzostwo zdobywa tylko jeden kierowca. Jeżeli chcą zastąpić Sergio Pereza, to moim zdaniem powinni obsadzić w jego miejscu kogoś zupełnie nowego, kogoś przed kim jest świetlana przyszłość.

Jordan dodał, że innym idealnym kierowcą dla Red Bulla byłby aktualny reprezentant McLarena - Oscar Piastri. Moim zdaniem jest naprawdę kimś. Szacunek dla McLarena, który podpisał z nim umowę do 2026 roku. Musieli to zrobić, ponieważ zapowiada się na naprawdę świetnego zawodnika. Gdybym był w Red Bullu i myślał o zastąpieniu Pereza, zdecydowanie miałbym Piastriego w swojej głowie.