Vasseur: Straciliśmy więcej punktów od najbliższych rywali

Francuz przekonuje, że w Scuderii drzemie olbrzymi potencjał.
30.11.2313:27
Nataniel Piórkowski
1085wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fred Vasseur przekonuje, że nie traktuje sezonu 2023 jako porażki Ferrari i podkreśla, ze w jego zespole drzemie olbrzymi potencjał.

Scuderia zakończyła kampanię na trzeciej pozycji w klasyfikacji konstruktorów, tracąc tylko trzy punkty do Mercedesa.

Ferrari było jedyną ekipą, która pokonała w tym roku Red Bulla. Doszło do tego podczas GP Singapuru. Z drugiej strony, zespół stracił wiele szans na poprawę dorobku punktowego przez awarie oraz błędy kierowców.

Vasseur przyznaje, że pomimo licznych rozczarowań z optymizmem spogląda w przyszłość.

Sezon nie zaczął się dla nas najlepiej. W Bahrajnie doszło do awarii w bolidzie Charlesa. Mieliśmy rozpocząć ten wyścig z trzeciego pola a skończyło się na tym, że dostaliśmy karę w Arabii Saudyjskiej. Charles stracił prawie 25 punktów. Zdobyli je inni.

Nie był to zresztą odosobniony przypadek. Kilka razy układałem sobie w głowie, jak wyglądałaby klasyfikacja, gdyby nie wszystkie nasze problemy.

Oczywiście, w trakcie całego roku zdarzają się wzloty i upadki. My jednak straciliśmy więcej punktów, niż nasi bezpośredni konkurenci. To z pewnością jeden z tych obszarów, nad którymi musimy popracować przed przyszłym sezonem. Musimy mieć większą skuteczność i lepiej wykorzystywać szanse, jakie stają na naszej drodze.

Nienawidzę ścigać się ze słowem «jeśli» na ustach. To słowo jest całkowicie zabronione w naszej fabryce. Nie chodzi o szukanie wymówki. Wina leży po naszej stronie. Nie kwestionujemy tego. Musimy dokonać postępów, ale mamy olbrzymi potencjał.