Tost łączony z funkcją konsultanta obu ekip Red Bulla

67-latek wykluczył natomiast podjęcie pracy w charakterze eksperta telewizyjnego.
15.01.2413:19
Maciej Wróbel
415wyświetlenia
Embed from Getty Images

Według najnowszych doniesień, Red Bull pragnie utrzymać byłego już szefa AlphaTauri, Franza Tosta, w swoich szeregach jako konsultanta obu swoich zespołów F1.

Po zakończonym sezonie 2023 Franz Tost opuścił zespół z Faenzy, którego pracom przewodził on od momentu przejęcia Minardi przez koncern Red Bulla, co miało miejsce pod koniec 2005 roku. Od sezonu 2024, drugim zespołem Red Bulla, który czeka kolejna zmiana nazwy, kierować będą Peter Bayer oraz Laurent Mekies.

W najnowszej rozmowie z f1-insider.com Franz Tost potwierdza jednak, że Red Bull chce go zatrzymać w roli konsultanta, a dyskusje w tej sprawie mają rozpocząć się już wkrótce. Tak, rozmowy w tej kwestii odbędą się 15 stycznia. Po tym przekonamy się, w jaki sposób będę kontynuował swoją pracę w Red Bullu.

Zasadniczo na zawsze pozostanę związany z motorsportem, więc z całą pewnością mogę wyobrazić sobie siebie w roli konsultanta.

Były szef stajni z Faenzy nie zamierza jednak łączyć funkcji konsultanta z pracą w charakterze eksperta telewizyjnego. To zdecydowanie nie jest moja bajka. Musiałbym udzielać zbyt wielu politycznych odpowiedzi, co nie jest moją mocną stroną, a wielu ludzi nie mogłoby żyć z prawdą w zgodzie.

Ralf Schumacher, który sprawdza się w tej roli bardzo dobrze, dla wielu ludzi wyraża się zbyt dosadnie. Ja byłbym w tym nawet bardziej ekstremalny - dodaje Austriak.