The Race: Antonelli pierwszym wyborem Mercedesa na sezon 2025

Z kolei Fernando Alonso ma być uważany jako alternatywa dla Włocha.
12.02.2422:03
Mateusz Szymkiewicz
4480wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mark Hughes z The Race informuje, że pierwszym wyborem Mercedesa na sezon 2025 jest junior Andrea Kimi Antonelli.

Stajnia z Brackley z końcem tego roku utraci swojego wieloletniego lidera - Lewisa Hamiltona. Sześciokrotny czempion z producentem ze Stuttgartu zdecydował się na zawarcie umowy z Ferrari, gdzie zostanie partnerem Charlesa Leclerca.

Mercedes postawiony w zaskakującej dla siebie sytuacji ma bardzo ograniczone pole manewru na rynku transferowym. Ważnymi kontraktami dysponują Max Verstappen, Lando Norris czy Alexander Albon, który rzekomo otrzymał już ofertę powrotu do Red Bulla od sezonu 2026.

Według ustaleń Marka Hughesa z The Race, zarząd Mercedesa zamierza uzbroić się w cierpliwość przy wyborze następcy Hamiltona. Faworytem do zastąpienia Brytyjczyka ma być junior oraz tegoroczny debiutant w Formule 2 - Andrea Kimi Antonelli.

Zaledwie 17-letni Włoch ma imponujący rekord w kartingu, a także zdobył mistrzowskie tytuły we włoskiej i niemieckiej Formule 4 oraz Formule Regional. Szczególnym orędownikiem angażu Antonelliego ma być szef Mercedesa - Toto Wolff, który nie chce powtórzyć błędu z 2014 roku, kiedy to nie podjął skutecznej walki z Red Bullem o usługi Maksa Verstappena.

Pierwotny plan Mercedesa wobec Antoneliego miał zakładać dwuletnie wypożyczenie do Williamsa po udanym sezonie w Formule 2. Mimo to odejście Hamiltona miało skłonić niemieckiego producenta do powierzenia kokpitu debiutantowi.

Według The Race, w przypadku nieudanego sezonu Włocha w F2, alternatywą ma być Fernando Alonso. Dwukrotny czempion pozostaje związany umową z Astonem Martinem do końca tego roku i otwarcie deklaruje, że będzie analizował swoją przynależność zespołową, a także dalsze zamiary startów w Formule 1. Mimo 43 lat, które Alonso skończy w lipcu, Hiszpan może być zainteresowany rywalizacją potencjalnie zwycięskim Mercedesem.