Frederik Vesti kierowcą rezerwowym Mercedesa

Duńczyk będzie się dzielił obowiązkami z Mickiem Schumacherem.
14.02.2423:33
Maciej Wróbel
540wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mercedes potwierdził, że Frederik Vesti będzie jednym z kierowców rezerwowych zespołu w sezonie 2024.

22-letni Duńczyk dołączył do juniorskiego programu Mercedesa na początku roku 2021, a w ubiegłym sezonie nieznacznie przegrał walkę o tytuł mistrza Formuły 2 z Theo Pourchaire'em. Vesti stracił do Francuza jedenaście punktów pomimo odniesienia aż sześciu zwycięstw, przy zaledwie jednym juniora Saubera. W 2023 roku Duńczyk zadebiutował również podczas weekendu Grand Prix, biorąc z Mercedesem udział w piątkowych treningach w Meksyku i Abu Zabi.

Tuż po prezentacji nowego bolidu Mercedes potwierdził, że będzie kontynuować współpracę z Vestim. 22-latek będzie w tym sezonie pełnił funkcję kierowcy rezerwowego zespołu i będzie się dzielić obowiązkami z Mickiem Schumacherem. Z uwagi na program Alpine w WEC Niemiec nie będzie dostępny podczas części z 24 rund sezonu 2024. Mercedes oznajmił również, że Vesti ukończył jego program juniorski.

Sam Vesti nie będzie też kontynuować startów w F2 w tym sezonie. Zamiast tego będzie się on ścigać w European Le Mans Series w barwach zespołu Cool Racing. Jedynym juniorem Mercedesa w Formule 2 pozostaje więc obiecujący Andrea Kimi Antonelli, jako że pod koniec ubiegłego sezonu, po czterech latach współpracy, z niemieckim koncernem rozstał się Paul Aron.