Hulkenberg: Być może w innym życiu doczekam się czołowej posady

Niemiec skomentował w ten sposób plotki o potencjalnym transferze do Audi.
05.04.2413:55
Mateusz Szymkiewicz
636wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nico Hulkenberg postanowił umniejszyć znaczenie plotek, które łączą go z transferem do Saubera od 2025 roku.

Przed Wielkanocą pojawiły się informacje, jakoby stajnia z Hinwil traktowała angaż 36-latka jako jeden z priorytetów. Docelowo Niemiec miałby zostać kierowcą Audi, które od 2026 roku utworzy fabryczne zgłoszenie na bazie Saubera.

Mimo to Hulkenberg zapytany na Suzuce o potencjalny transfer do nowego zespołu, zasugerował, iż bardziej prawdopodobny jest jego nowy kontrakt z Haasem. Mam naprawdę małe nadzieje na ten kokpit [w Sauberze]. Być może w innym życiu, ale na ten moment nie sądzę, by mogła mnie czekać taka przygoda. W tym roku czuję się tu [w Haasie] jak w zupełnie innym wymiarze. Jesteśmy w stanie walczyć w wyścigach.

Nie czuję się rozproszony. Byłem w takiej sytuacji już wielokrotnie. Jeżeli plotki wokół ciebie wpływają na twoją koncentrację, wówczas ten biznes nie jest dla ciebie. Musisz potrafić oddzielić życie na torze od dyskusji na temat przyszłości. Puzzle układają się już w różnych miejscach i przed nami kilka interesujących tygodni. Osobiście nie czuję pośpiechu. Najważniejsze, bym pozostał skoncentrowany na swojej pracy - powiedział Niemiec dla agencji DPA.