Marko: Postępy Pereza konsekwencją zbliżających się rozmów

Meksykanin w czasówce na Suzuce był wolniejszy od Verstappena tylko o 0,066 sekundy.
06.04.2413:56
Mateusz Szymkiewicz
1156wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko uważa, że ostatnia zwyżka formy Sergio Pereza jest efektem zbliżających się rozmów kontraktowych.

Umowa Meksykanina z Red Bullem wygasa z końcem tego roku. Z jego kokpitem aktualnie jest łączony duet siostrzanej ekipy RB, Fernando Alonso z Astona Martina, a także Carlos Sainz żegnający się z Ferrari. Mimo to w pierwszych czterech rundach tegorocznych mistrzostw Perez nie daje argumentów ekipie, by ta rezygnowała z niego przed sezonem 2025.

Perez w Bahrajnie oraz Arabii pojawiał się na mecie na drugich miejscach za Maksem Verstappenem, natomiast w czasówce na Suzuce wywalczył pierwszą linię obok Holendra, ulegając różnicą zaledwie 0,066 sekundy.

Zdaniem Helmuta Marko, ostatnia zwyżka formy Pereza wynika ze zbliżających się rozmów kontraktowych kierowcy z Red Bull Racing. Zeszłoroczny wyścig Sergio [na Suzuce] był jego najgorszym. Wszystko poszło nie tak, więc aktualny przebieg musi być dla niego satysfakcjonujący. Widać teraz na co go stać. Z pewnością stawką są rozmowy kontraktowe, które ruszają szybciej niż zwykle. Wygląda na to, że działa to na niego motywująco.

Konsultant Red Bulla w rozmowie ze Sky Germany dodał, iż kwestia obsady czołowych kokpitów powinna wyjaśnić się do letniej przerwy. Zazwyczaj nie rozmawiamy w kwietniu o decyzjach w sprawie kierowców. Mimo to z jakiegoś powodu sprawy nabrały szybkości. Jeśli chodzi o nas to nadal jest wcześnie. Z pewnością poczekamy przed ostateczną decyzją.