Norris: McLarena stać na zwycięstwa w sezonie 2024

Brytyjczyk przyznaje jednak, że trudno ich będzie oczekiwać w najbliższych rundach.
18.04.2412:00
Mateusz Szymkiewicz
374wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lando Norris deklaruje, że McLaren jest w stanie włączyć się do walki o zwycięstwa w sezonie 2024.

Stajnia z Woking po pierwszych czterech wyścigach jest trzecią siłą w stawce, minimalnie ustępując Ferrari. Wyraźnym liderem jest Red Bull, jednakże austriacki zespół jest świadom zagrożenia ze strony konkurencji.

Szef McLarena - Andrea Stella, przyznał po Grand Prix Japonii, iż jego zespół cały czas myśli o zwycięstwach. Z kolei kierowca Lando Norris przekonuje, że będąc w odpowiednim miejscu oraz czasie zdoła przełamać prawie trzyletnią serię ekipy bez wygranej.

Z pewnością nie w najbliższym czasie! - powiedział Lando Norris na torze w Szanghaju. Będziemy jednak zdolni do zwycięstw w odpowiednim miejscu i czasie. Konieczne do tego będą usprawnienia samochodu. Uwierzcie jednak, że nie wyjeżdżaliśmy z Suzuki sfrustrowani. Wszystko ułożyło się tak jak mniej więcej tego oczekiwaliśmy. Nasza praca nie była perfekcyjna, ale stać nas było na finisz maksymalnie jedną pozycję wyżej.

Nie jesteśmy daleko. Od początku sezonu znajdujemy się w tym samym miejscu, czyli za Red Bullem i Ferrari, a także o krok przed pozostałymi dwoma ekipami. Dokładnie w taki sposób ułożył się poprzedni weekend. Z tego powodu nie uważam, byśmy mieli powody do frustracji. Znamy nasze słabe strony i wiemy co musimy poprawić. Andrea ma rację, możemy wygrywać w tym roku, jeżeli będziemy konkurencyjni na tle ekip przed nami.

To jednak cały czas gdybanie, konieczne jest poprawienie samochodu w konkretnych płaszczyznach. To dla nas wielkie wyzwanie od lat, nie mam na myśli ostatniego okresu. Jeżeli to nam się uda, mam pełne przekonanie, że przed nami będą udane wyścigi - zakończył zdobywca czternastu miejsc na podium.