Antonelli ukończył pierwszy prywatny test z Mercedesem

Włoch sprawdzał przez dwa dni model W12, przejeżdżając łącznie dystans 500 kilometrów.
18.04.2417:48
Mateusz Szymkiewicz
560wyświetlenia


Mercedes potwierdził ukończenie pierwszej prywatnej sesji testowej z Andreą Kimim Antonellim na torze Red Bull Ring.

Stajnia z Brackley przygotowała dla Włocha model W12 z sezonu 2021. Antonelli zrealizował za jego kierownicą dwudniowy program testowy w zmiennych warunkach, pokonując łącznie dystans pięciuset kilometrów.

Docelowo prywatny program testowy z Mercedesem ma przygotować 17-latka do startów w Formule 1. Póki co nie jest jasne kiedy Antonelli mógłby spodziewać się kontraktu, jednakże w przypadku udanej kampanii w F2, zawodnik mógłby liczyć na angaż w głównym zespole w miejsce odchodzącego po tym sezonie Lewisa Hamiltona.

To było nieprawdopodobne doświadczenie, świetnie było poczuć tę moc oraz poziom docisku - powiedział Andrea Kimi Antonelli. Kochałem każdą sekundę za kierownicą. To była naprawdę świetna zabawa i chciałbym podziękować każdemu w zespole za ciężką pracę. Wykonaliśmy trochę przygotowań w symulatorze, nim wypróbowaliśmy kilka istotnych rzeczy na torze. To było naprawdę ważne, ponieważ po wyjeździe z garażu wiedziałem co zespół próbuje przekazać mi przez radio. Wiele nauczyłem się przez te dwa dni i będzie to przydatne po powrocie do F2. Mimo to muszę dalej pracować oraz kontynuować postępy.