Kick Sauber z dużym pakietem poprawek na GP Emilii-Romanii

Alessandro Alunni Bravi zapowiada "ostateczne" rozwiązanie problemów podczas postojów.
14.05.2418:38
Maciej Wróbel
723wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alessandro Alunni Bravi ujawnił, że Kick Sauber zamierza wprowadzić na Grand Prix Emilii-Romanii ważne poprawki, które mają wyeliminować problemy zespołu zarówno na torze, jak i poza nim.

Stajnia z Hinwil pozostaje jedną z zaledwie dwóch ekip, które w sezonie 2024 wciąż czekają na otwarcie dorobku punktowego, na co w dużej mierze złożyły się olbrzymie problemy z pit stopami spowodowane najprawdopodobniej przez nowy, wprowadzony zimą sprzęt.

Choć Guanyu Zhou i Valtteri Bottas niejednokrotnie prezentowali tempo porównywalne z zespołami takimi jak RB, Haas czy Alpine, to bardzo długie postoje w pierwszych wyścigach sezonu skutecznie wykluczały ich z walki o punktowane pozycje. Jesteśmy w tym razem - mówił Bottas po Grand Prix Australii, w którym stracił w boksach ponad pół minuty.

Byłem rozczarowany, ale tak samo rozczarowany był cały zespół, ponieważ tego typu rzeczy nie powinny mieć miejsca. Zdecydowanie traktujemy więc to poważnie, a teraz priorytetem jest rozwiązanie tego problemu.

W Miami Sauberowi udało się uniknąć kłopotów, co jednak nie przełożyło się na zdobycz punktową - Zhou i Bottas ukończyli ostatnie Grand Prix odpowiednio na 14. i 16. pozycji. Uważam, że strategia z miękkimi oponami była odpowiednia, nasza degradacja nie była duża - powiedział Alessandro Alunni Bravi, odnosząc się do taktyki dla Guanyu Zhou, któremu założono miękkie opony po okresie neutralizacji.

Ostatecznie był on [Zhou] wtedy swoje najlepsze czasy. Większość wyścigu męczyliśmy się jednak, ponieważ utknęliśmy za Albonem. On też dysponował DRS-em i nie dało się go wyprzedzić, ponieważ osiągał lepsze prędkości maksymalne od nas.

Próbowaliśmy więc wszystkiego pod kątem strategicznym, doboru opon, ale po prostu nie wypaliło. Musimy wprowadzić poprawki i postawić kolejny krok naprzód, jeśli chodzi o osiągi, ponieważ to, co zrobiliśmy do tej pory, nie wystarcza.

Reprezentant ekipy z Hinwil zapowiedział jednocześnie spory pakiet poprawek na zbliżający się wyścig na torze w Imoli. Mamy istotne poprawki na Imolę. Będziemy mieli wszystkie nowe części niezbędne do ostatecznego rozwiązania naszych problemów z pit stopami, ale nie tylko.

Na Imoli będziemy też mieć istotny pakiet poprawek, który wyznaczy kierunek na najbliższe trzy-cztery wyścigi i okaże się, czy umożliwi nam zdobycie punktów, czy też nie - dodał Włoch.