Williams ogłasza wieloletni kontrakt z Alexandrem Albonem

Kierowca z Tajlandii pozostanie liderem zespołu co najmniej do 2026 roku.
15.05.2411:26
Jakub Ziółkowski
1873wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Williams poinformował o przedłużeniu kontraktu z Alexandrem Albonem. Tajski kierowca podpisał nową, wieloletnią umowę. Mimo iż ogłoszenie nie określa szczegółowo długości trwania kontraktu, Williams potwierdza, iż Albon będzie ścigał się w ich barwach również w nowej generacji bolidów, która zadebiutuje na torze w 2026 roku.

Z przyjemnością ogłaszamy, że Alex Albon zobowiązał się do długoterminowej przyszłości z Williams Racing. Tajski kierowca podpisał wieloletnie przedłużenie, dzięki czemu Alex pozostanie wierną częścią zespołu również w nowej erze sportu, która rozpocznie się w sezonie 2026 - czytamy w oświadczeniu brytyjskiego zespołu.

Od dołączenia do Williams Racing, Alex wykazał się wyjątkową determinacją i zaangażowaniem zarówno na torze, jak i poza nim. Jego występy od momentu dołączenia do nas w 2022 roku były kluczowe dla postępów i sukcesów zespołu, a jego wysiłki znacznie przyczyniły się do najlepszego od 2017 roku miejsca w klasyfikacji mistrzostw - siódmego w zeszłym roku. Przedłużenie współpracy podkreśla zaangażowanie Williams Racing w budowę konkurencyjnego zespołu zdolnego do walki o podia i mistrzostwa w Formule 1.

Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogę pozostać z Williams Racing i kontynuować pracę z tak utalentowanym i zaangażowanym zespołem - ogłosił w oświadczeniu Albon. Mieliśmy trudny początek roku, ale od momentu dołączenia do Williams Racing dokonaliśmy razem znaczących postępów. Jestem świadkiem zmian, które dzieją się za kulisami i które mają przywrócić nas na czoło stawki. To długoterminowy projekt, w który naprawdę wierzę i w którym chcę odegrać kluczową rolę, dlatego podpisałem ten wieloletni kontrakt. Nasza wspólna droga na czoło stawki zajmie trochę czasu, ale jestem pewien, że budujemy odpowiedni zespół, aby ruszyć naprzód i osiągnąć wielkie rzeczy w nadchodzących latach - zakończył lider Williamsa.

Od dołączenia do stajni z Grove, Albon dziesięciokrotnie finiszował na punktowanych pozycjach, stając się przy tym liderem brytyjskiego zespołu. Zeszłoroczne siódme miejsce, które zajął w Kanadzie i we Włoszech są najlepszymi rezultatami zespołu od początku 2022 roku.