Hamilton: Na miejscu Wolffa sięgnąłbym po Antonelliego

Szef Mercedesa potwierdza, że Włoch podczas prywatnych testów spełnia oczekiwania.
17.05.2419:49
Mateusz Szymkiewicz
575wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton uważa, że Toto Wolff szukając jego następcy w Mercedesie powinien sięgnąć po Andreę Kimiego Antonelliego.

Stajnia z Brackley rozstanie się z końcem roku z siedmiokrotnym czempionem, który zdecydował się na skrócenie kontraktu i transfer do Ferrari. Zrozumiałe, iż koncentracja Mercedesa spoczywa na rozmowach z Maksem Verstappenem, jednakże transfer Holendra ma być realny najwcześniej od 2026 roku.

Jedną z opcji niemieckiego producenta jest postawienie na tymczasową opcję przed próbą angażu Holendra, natomiast drugą zbudowanie własnego kierowcy w perspektywie długoterminowej. W tym kontekście pada nazwisko protegowanego Mercedesa - Andrei Kimiego Antonelliego.

Będę szczery, nie wiem jakie są plany Toto [Wolffa], ale moim zdaniem sięgnięcie po młodego zawodnika powinno być drogą, którą powinni podążyć. Gdyby to było moje zadanie, prawdopodobnie zdecydowałbym się na Kimiego - stwierdził Lewis Hamilton, pytany na Imoli o swojego następcę w Mercedesie.

Aktualnie Antonelli realizuje intensywny program testowy ze stajnią z Brackley, prowadząc jej bolidy na Red Bull Ringu, Imoli oraz Silverstone. Jak potwierdza szef zespołu, Włoch wynikami osiąganymi na torze spełnia oczekiwania. Prezentuje trajektorię, której od niego oczekiwaliśmy. Są lepsze i gorsze dni. Testy przebiegają dobrze i podchodzimy do nich ze spokojem - dodał szef Mercedesa.