Bottas: Na 99 procent pozostanę w przyszłym roku w Formule 1

Uważa się, że Fin osiągnął już porozumienie z Williamsem w sprawie powrotu.
23.05.2418:42
Mateusz Szymkiewicz
682wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas jest już niemal przekonany, że pozostanie w przyszłorocznej stawce Formuły 1.

Fin z dużym prawdopodobieństwem pożegna się po trzech latach współpracy z Sauberem. Ekipa rozpoczęła już przejściowy okres przed transformacją w fabryczny zespół Audi i kompletuje skład kierowców. Jak potwierdzono, pierwszym zawodnikiem niemieckiego zespołu będzie Nico Hulkenberg, natomiast na jego partnera typuje się Carlosa Sainza.

Bottas świadomy swojej sytuacji miał rozpocząć rozmowy z konkurencją i wśród jego opcji wymieniano Alpine, Haasa oraz Williamsa. Wiele wskazuje na to, iż 34-latek osiągnął już porozumienie z ostatnim z zespołów. Kierowca widziany był na Imoli w pomieszczeniu gościnnym stajni z Grove, gdzie odbył 15-minutową rozmowę z szefem Jamesem Vowlesem.

Na ten moment nic nie podpisałem. Zadeklaruję, że jestem już czegoś pewny na sto procent, kiedy odłożę kartkę i długopis. W tym sporcie tak to działa. Nigdy nie można mieć stuprocentowego przekonania, ale na dziewięćdziesiąt dziewięć procent będę kontynuował starty. Chciałbym mieć jasność już wkrótce, podobnie jest z zespołami, ponieważ sprawy mają szybki obrót. Mam nadzieję na rozstrzygnięcia w najbliższych tygodniach - powiedział Valtteri Bottas w padoku toru w Monako.

Fin zapytany o swoją opinię na temat aktualnej sytuacji Williamsa, odparł: Moim zdaniem idą w dobrym kierunku. Wiedzą w zespole czego potrzebują, by pójść w kierunku czoła stawki. Kiedy został on [Vowles] nowym szefem, wiedziałem, że to dla nich dobra wiadomość, ponieważ mam świadomość na co go stać. Do tej pory wykonywał naprawdę dobrą robotę.

Zawsze mieliśmy dobre relacje. Oczywiście, w przeszłości były pewne sprawy, kibice ekscytowali się komunikatami Jamesa Vowlesa kierowanymi do mnie, ale prawdę mówiąc wszystko zostało rozdmuchane przez media społecznościowe. Nasze stosunki zawsze były bardzo dobre, mieliśmy bezpośrednią i szczerą relację.

Bottas startował już dla Williamsa w latach 2013-2016, opuszczając zespół na rzecz Mercedesa. Jego dorobek ze stajnią z Grove to dziewięć miejsc na podium.