Wolff: Verstappen nie wsiądzie do niekonkurencyjnego bolidu

Szef Mercedesa odnosząc się z kolei do Sainza, przyznaje, iż jest gotowy do "kompromisu".
24.05.2417:01
Mateusz Szymkiewicz
1012wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff komentując aktualne starania Mercedesa o Maksa Verstappena, przyznał, że Holender nie będzie zainteresowany startami niekonkurencyjnym bolidem.

Stajnia z Brackley poszukuje następcy Lewisa Hamiltona, borykając się również na torze z modelem W15. Priorytetem Mercedesa jest Max Verstappen, który może skrócić ważność swojej umowy z Red Bullem po wewnętrznych zawirowaniach, w tym odejściu Adriana Newey'a.

Niewykluczone, iż niemiecka ekipa w tym celu zatrudni tymczasowego kierowcę na sezon 2025, by od 2026 roku w ramach nowej generacji samochodów zakontraktować Verstappena. Z kolei w przypadku całkowitej odmowy trzykrotnego czempiona, stałą opcją Mercedesa może zostać junior - Andrea Kimi Antonelli.

Max nie wsiądzie do samochodu, który jest niekonkurencyjny, a w tej chwili nie prezentujemy wystarczającego poziomu do zwabienia mistrza świata - powiedział Toto Wolff, komentując starania Mercedesa o usługi Verstappena. Musimy jednak zobaczyć jak potoczą się następne miesiące. Spójrzmy na McLarena. Jeżeli odrobimy cztery dziesiąte sekundy, będziemy bardzo konkurencyjni. Uzbroimy się w cierpliwość, nasza decyzja nie jest pilna.

Wśród innych kandydatów do Mercedesa pada nazwisko Carlosa Sainza, który ma oczekiwać długoterminowej umowy. Z kolei niemiecki producent ma oferować mu zaledwie roczny kontrakt z opcją, a także niższe zarobki niż te zagwarantowane w Ferrari. Mimo to Wolff deklaruje, iż jest gotowy na kompromis w niektórych sprawach podczas rozmów z Hiszpanem.