Komatsu potwierdza rozmowy Haasa z Estebanem Oconem

Z kolei Pierre Gasly pracuje nad dalszymi startami w barwach Alpine.
08.06.2410:33
Mateusz Szymkiewicz
468wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Haasa - Ayao Komatsu, potwierdza rozmowy z Estebanem Oconem w sprawie startów od 2025 roku.

Stajnia z Kannapolis posiada dwie wolne posady na przyszłoroczne mistrzostwa, tracąc Nico Hulkenberga na rzecz Saubera, a także wciąż nie oferując nowej umowy Kevinowi Magnussenowi. Na następcę Niemca typuje się juniora Ferrari oraz aktualnego trzeciego kierowcę Haasa - Olivera Bearmana, natomiast w kontekście drugiego kokpitu pojawia się kandydatura Estebana Ocona.

Przed weekendem w Montrealu potwierdzono, że Francuz odejdzie z Alpine po pięciu latach współpracy. Jak potwierdza Ayao Komatsu z Haasa, nowym przystankiem Ocona może być jego zespół, doceniając talent oraz doświadczenie kierowcy.

Ma wielkie doświadczenie, wygrał wyścig, dojeżdżał na podium i zdobył naprawdę sporo punktów, pracując przy tym z kilkoma zespołami. Doświadczenie to coś, czego potrzebujemy. W tym samym czasie mówimy o 27-latku. Cały czas jest bardzo młodym kierowcą zorientowanym na odnoszenie sukcesów. Rozmawiam z kilkoma zawodnikami z doświadczeniem, a także z nowicjuszami. On [Ocon] jest jedną z opcji, które najbardziej biorę pod uwagę. Mam go na oku - powiedział Komatsu w Montrealu.

Aktualny partner Ocona - Pierre Gasly, potwierdził z kolei, że pracuje nad nową umową z Alpine na sezon 2025. To coś o czym rozmawiamy od jakiegoś czasu. W tym momencie sytuacja jest rozwojowa, nic jeszcze nie ustaliliśmy na przyszłość. Zobaczymy co będę robił. Jeśli chodzi o to co działo się w ostatnim tygodniu, nie odegrałem w tym żadnej roli. Denerwują mnie sugestie, że zespół nie chce kontynuować współpracy z Estebanem po konsultacjach ze mną. Nie jesteśmy bliźniakami, każdy prowadzi swoją karierę - powiedział Gasly.

Szef Alpine - Bruno Famin, potwierdza, że w gronie kandydatów na nowego kierowcę jest Jack Doohan, jednakże podkreśla, iż realnie jest brany pod uwagę Mick Schumacher. To jeden z kandydatów [Doohan]. Podkreślam, jeden z kandydatów. Rozmawiamy z wieloma osobami. Jest w tym gronie młody kierowca z dwoma sezonami w Formule 1 [Schumacher]. Jest na naszej długiej liście. Nie wiem ile widnieje na niej nazwisk. Każdy rozmawia z każdym i mamy interesujące opcje do wyboru.