Ricciardo: Pozostanie Pereza w Red Bullu nic dla mnie nie zmienia

Australijczyk przyznaje, że nie dał argumentów, by móc liczyć na powrót do głównej ekipy.
08.06.2410:44
Mateusz Szymkiewicz
387wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniel Ricciardo deklaruje, że nowa umowa Sergio Pereza z Red Bullem nic nie zmienia w jego obecnej sytuacji.

Australijczyk aktualnie reprezentuje barwy siostrzanego RB, gdzie miał zawalczyć na torze wyścigowym o możliwość powrotu do głównego zespołu. W rzeczywistości Ricciardo ustępuje Yukiemu Tsunodzie, który regularnie pokonuje go w kwalifikacjach i zdobywa punkty, podczas gdy 34-latek zrobił to zaledwie raz.

Nie jest to dla mnie zaskoczenie i nic to dla mnie nie zmienia - powiedział Daniel Ricciardo w Montrealu. Oczywiście, to był mój cel... Na pewnym etapie chciałbym móc tam wrócić. W tym samym czasie mam jednak świadomość, że mój obecny sezon nie był spektakularny. Jedyny moment warty uwagi był w Miami, ale ogólnie notuję wzloty i upadki. Zajmuję się tym wystarczająco długo, by wiedzieć, że stać mnie na więcej.

Już po pierwszych wyścigach skupiałem się na tym, by dać z siebie maksimum. Koniec końców to ja mam największą kontrolę nad swoją przyszłością. Póki co nie błyszczałem, ale jestem szczęśliwy znów będąc częścią rodziny Red Bulla. Musimy przeć naprzód. To, że Perez otrzymał kontrakt nie oznacza, że już nigdy nie wrócę do zespołu. Zobaczymy. Jeżeli zostanę tu na kolejny rok, będę z tego zadowolony.