Bild: Mercedes coraz bliżej ogłoszenia umowy z Antonellim

Zdaniem Jacquesa Villeneuve'a, angaż Włocha jest wyłącznie decyzją Toto Wolffa.
12.06.2417:54
Mateusz Szymkiewicz
797wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gazeta Bild informuje, że Mercedes jest coraz bliżej potwierdzenia umowy z Andreą Kimim Antonellim na sezon 2025.

Niemiecki producent po utracie Lewisa Hamiltona rozpoczął intensywny program testowy ze swoim juniorem, który zadebiutował w tym roku w Formule 2. Mimo nikłego doświadczenia na najwyższym poziomie wyścigów, Antonelli jest faworytem do przyszłorocznej posady w Mercedesie, odbierając szansę na angaż między innymi Carlosowi Sainzowi.

Szef stajni z Brackley - Toto Wolff, potwierdził w Kanadzie, że rozmowy kontraktowe z Hiszpanem zostały zakończone. Z kolei Antonelliego określił jako przyszłość Mercedesa, sugerując, iż pełna koncentracja zespołu spoczywa na przygotowaniu 17-latka do debiutu w sezonie 2025. Według gazety Bild, umowa jest już gotowa i Włoch wkrótce zostanie przedstawiony jako nowy partner George'a Russella.

Zdaniem mistrza świata z sezonu 1997 - Jacquesa Villeneuve'a, za decyzją o zatrudnieniu Antonelliego w Mercedesie stoi wyłącznie Toto Wolff. Ego odgrywa w tym wielką rolę. Chce udowodnić światu, że dostrzegł w Antonellim mistrza świata już wtedy, gdy miał dwanaście lat i po raz pierwszy miał okazję go poznać.

Z kolei reporter Ziggo Sport - Jack Plooij, informuje, że transfer Hamiltona do Ferrari miał pozostać tajemnicą w pierwszej połowie 2024 roku. Szyki Scuderii oraz Brytyjczyka rzekomo osobiście zepsuł Toto Wolff. Wydaje mi się, że Lewis planował ogłoszenie transferu przed końcem tego sezonu. Ferrari także miało w planach wielkie potwierdzenie umowy. Co zrobił Toto Wolff? Celowo dopuścił się przecieku do prasy.