Famin: Ocon może liczyć na równe traktowanie w Alpine

Francuz po wyścigu w Montrealu zarzucił ekipie faworyzowanie Pierre'a Gasly'ego.
12.06.2418:08
Mateusz Szymkiewicz
524wyświetlenia
Embed from Getty Images

Bruno Famin deklaruje, że Esteban Ocon może liczyć na równe traktowanie w zespole Alpine do końca sezonu 2024.

Francuz po tegorocznych mistrzostwach opuści stajnię z Enstone, o czym oficjalnie poinformowano przed Grand Prix Kanady. W samym wyścigu na ostatnich okrążeniach Ocon został poproszony o przepuszczenie partnera Pierre'a Gasly'ego, który w rezultacie przesunął się na dziewiąte miejsce i zgarnął dwa punkty.

W późniejszych wypowiedziach dla francuskich mediów Ocon skrytykował zespół za niezrozumiałą taktykę o oddaniu pozycji partnerowi. 27-latek podkreślił również fakt, iż od Grand Prix Miami rywalizuje z cięższym egzemplarzem A524.

Szef Alpine - Bruno Famin, pytany przez Autosport o relacje z Oconem po ogłoszeniu końca współpracy, odpowiedział: Jest wszystko w porządku. Mieliśmy przed sobą szesnaście wyścigów, teraz nam pozostało piętnaście. Esteban może liczyć na zespół, który zrobi wszystko, by mógł uzyskiwać jak najlepsze rezultaty. To będzie z korzyścią dla samej ekipy. My sami liczymy na Estebana, że zrobi dla nas wszystko co w swojej mocy. Mówię to, ponieważ jest on naszą częścią wraz z mechanikami czy inżynierami. Każdy ma swój wkład w ostateczny rezultat.

Nie odsuniemy Estebana na boczny tor. Będzie miał zapewnione dokładnie te same warunki co Pierre. Mają ten sam status oraz ten sam poziom. Wiemy, jak bardzo wyrównane osiągi prezentują. Robienie czegokolwiek na szkodę drugiego nie byłoby właściwe. Poza tym powtórzę się: najważniejszy jest interes Alpine.

Famin dopytany, czy obawia się wybuchu frustracji Ocona na dalszym etapie sezonu, dodał: Nie martwię się o to ani trochę bardziej niż wcześniej....