RN365: Sainz otrzymał ofertę startów dla Alpine

Francuski producent na ostatniej prostej miał włączyć się do walki o 29-latka.
23.06.2422:18
Mateusz Szymkiewicz
2219wyświetlenia
Embed from Getty Images

RacingNews365 informuje, że zespół Alpine na ostatniej prostej złożył ofertę Carlosowi Sainzowi, który poszukuje nowego miejsca startów na sezon 2025.

Hiszpan ma być o krok od wyboru kolejnego zespołu. Uważa się, iż aktualne opcje kierowcy ograniczają się do Williamsa oraz Saubera, na którego bazie od 2026 roku zostanie powołana fabryczna ekipa Audi.

W tej chwili faworytem do pozyskania Sainza zdaje się być Williams, który kusi kierowcę perspektywą elastycznych warunków umowy, szeregiem inwestycji w Grove oraz kontraktem na dostawy jednostek Mercedesa.

Mimo to według ustaleń RacingNews365, podczas weekendu w Barcelonie ofertę kontraktu miał złożyć 29-latkowi zespół Alpine. Stajnia z Enstone jest w trakcie gruntowej przebudowy, rezygnując z Estebana Ocona, a także zmieniając większość kadry technicznej oraz zarządzającej. Przed wyścigiem w Hiszpanii w roli doradcy dołączył Flavio Briatore, współautor największych sukcesów Renault w Formule 1.

To właśnie Włoch ma być odpowiedzialny za propozycję przedstawioną Sainzowi. Briatore przed Grand Prix Hiszpanii miał odbyć na ten temat rozmowę z prezesem Grupy Renault - Lucą de Meo, namawiając go do podjęcia walki o usługi kierowcy. RacingNews365 informuje, iż w trakcie weekendu na Circuit de Catalunya obóz skupiony wokół Sainza odbył kilka dyskusji z przedstawicielami Alpine, wliczając w to publiczne rozmowy w padoku.

Niewykluczone, iż szczególnie interesująca dla Sainza może być perspektywa startów dla klienckiego Alpine. W ostatnim tygodniu pojawiły się spekulacje, jakoby Renault rozważało porzucenie rozwoju własnej jednostki, by od 2026 roku przejść na pakiety dostarczane przez Mercedesa.

W przeszłości Sainz był związany z francuskim producentem, reprezentując barwy Renault F1 Team w latach 2017-2018.