Autosport potwierdza ofertę Alpine złożoną Sainzowi

Rozmowy ze stajnią z Enstone w imieniu kierowcy ma prowadzić jego ojciec.
24.06.2418:01
Mateusz Szymkiewicz
539wyświetlenia
Embed from Getty Images

Autosport potwierdza, że zespół Alpine złożył ofertę kontraktu Carlosowi Sainzowi, chcąc pozyskać Hiszpana w miejsce Estebana Ocona.

W niedzielny wieczór informacje o negocjacjach stajni z Enstone z kierowcą przekazało RacingNews365. Z kolei dzień po Grand Prix Hiszpanii doniesienia o nagłej ofercie ze strony Alpine potwierdza Autosport.

Według ustaleń brytyjskiej publikacji, zespół kontrolowany przez Grupę Renault zaoferował Sainzowi kontrakt w trakcie weekendu na Circuit de Catalunya. Przedstawione warunki mają być bardzo atrakcyjne, a zainteresowanie ze strony 29-latka może wynikać z coraz lepszej formy Alpine. Stajnia z Enstone zanotowała trzeci finisz z rzędu w punktowanej strefie, natomiast w kwalifikacjach do Grand Prix Hiszpani oba samochody awansowały do Q3.

Za nagłą ofertą dla Sainza ma stać Flavio Briatore, który w piątek został ogłoszony doradcą wykonawczym Alpine. Włoch w czasach Benettona oraz Renault był znany z agresywnych ruchów na rynku kierowców, które pozwoliły mu rozwinąć talenty Michaela Schumachera oraz Fernando Alonso, świętując z nimi mistrzowskie tytuły.

Rozmowy w imieniu Carlosa Sainza miał prowadzić ojciec kierowcy Carlos Sainz Senior. 62-latek w trakcie weekendu widziany był również w pomieszczeniach gościnnych Williamsa oraz Kick Sauber, które do niedawna uważano za najlepsze opcje Hiszpana na dalsze starty w Formule 1.

Zrozumiałe, iż Sainz docelowo zastąpiłby w Alpine odchodzącego Estebana Ocona, który ma być o krok od kontraktu z Haasem. Mimo to stajnia z Enstone wciąż pozostaje niepewna dalszych startów Pierre'a Gasly, którego umowa także wygasa po sezonie 2024.