Zespół McLaren potwierdza zatrudnienie Juana Pablo Montoi w 2005 r.

17.11.0300:00
Marek Roczniak
1039wyświetlenia

Potwierdzenie przyszłości Juana Pablo Montoi nastąpiło znacznie szybciej, niż można się było tego spodziewać po nie tak dawnej wypowiedzi Kolumbijczyka. Zespół McLaren potwierdził dzisiaj podpisanie kontraktu na sezon 2005 z 28-letnim kierowcą z Bogoty, który ma na swoim koncie tytuły mistrzowskie w Formule 3000 i serii CART, a także zwycięstwo w słynnym wyścigu Indianapolis 500. Od 2001 roku Montoya jest kierowcą zespołu Williams i do tej pory trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, kończąc dwukrotnie mistrzostwa na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej kierowców.

Z ogłoszeniem pełnego składu kierowców na sezon 2005 zespół McLaren na razie się wstrzymuje, jednak jest niemal w 100% pewne, że partnerem Montoi będzie Kimi Raikkonen, natomiast po 9-letnim okresie współpracy David Coulthard będzie się musiał rozejrzeć za nowym pracodawcą. Szef stajni z Woking - Ron Dennis tak skomentował podpisanie kontraktu: "nadarzająca się okazja do zatrudnienia takiego talentu, jaki reprezentuje Juan Pablo, była zbyt atrakcyjna, żeby ją zmarnować i już w tej chwili mamy wielkie oczekiwania co do sezonu 2005. Juan Pablo osiągnął spore sukcesy w swojej dotychczasowej karierze i jesteśmy pewni, że z zespołem McLaren Mercedes osiągnie jeszcze więcej (...) Zanim to się jednak stanie, cały nasz wysiłek skupimy na przyszłorocznych mistrzostwach".

Montoya także podkreśla, że w 100% skoncentruje się na próbie zdobycia tytułu mistrzowskiego w 2004 roku ze swoim dotychczasowym zespołem, ale jednocześnie nie może się już doczekać momentu, w którym po raz pierwszy zasiądzie za kierownicą bolidu McLaren.

Źródło: McLaren.com