Reakcja zespołów Jordan i Minardi na decyzję Forda

18.09.0400:00
Marek Roczniak
954wyświetlenia

Po ogłoszeniu przez koncern Forda decyzji o zakmnięciu zespołu Formuły 1 Jaguar Racing i zaopatrującej go w silniki firmy Cosworth Racing z końcem sezonu 2004, znane są już pierwsze reakcje dwóch innych zespołów, korzystających obecnie z silników Cosworth i mających podpisane kontrakty na przyszły rok.

Szefowie zespołów Jordan i Minardi są zasmuceni decyzją Forda i obecnie analizują możliwości zaopatrywania w silniki od przyszłego sezonu. Zespół Minardi jest w o tyle dobrej sytuacji, iż posiada odpowiednią infrastrukturę do samodzielnego przygotowywania silników i w przeszłości korzystał już z własnej wersji jednostek napędowych Coswortha. W tej sytuacji wystarczy, aby włoska stajnia otrzymała trochę starych silników i pieniądze na modyfikację ich. Mając na uwadze zawarty nie tak dawno kontrakt z firmą Cosworth, Paul Stoddart ma nadzieję, iż uda mu się wynegocjować satysfakcjonujące wyjście z obecnej sytuacji.

Tymczasem Eddie Jordan nie omieszkał dodać, iż to właśnie jego zespołowi przypadł zaszczyt odniesienia ostatniego zwycięstwa w Formule 1 dla Forda, gdyż na mocy porozumienia zawartego z tym koncernem korzysta od 2003 roku z silników Cosworth, ale nazwanych Ford Cosworth RS. Zwycięstwo to w zeszłym roku zapewnił irlandzkiej stajni Giancarlo Fisichella, triumfując podczas mającego dosyć chaotyczny przebieg wyścigu o Grand Prix Brazylii.

Źródło: F1Jordan.com, Minardi.it, GrandPrix.com