Marko nie wyklucza kontynuowania współpracy Red Bulla z Renault

Doradca ekipy przyznał, iż teraz głównym celem jest dopięcie umowy między Toro Rosso a Ferrari
04.12.1517:00
Mateusz Szymkiewicz
1332wyświetlenia


Doradca Red Bull Racing - Helmut Marko, potwierdził, że ekipa będzie gotowa na pierwsze testy przed sezonem 2016, a także nie wykluczył, iż współpraca z Renault będzie kontynuowana również w 2017 roku.

Dzisiaj stajnia z Milton Keynes potwierdziła, że zapewniła sobie na przyszłoroczne zmagania jednostki napędowe Renault, które zostaną przemianowane na Tag-Heuer. Jak poinformował Helmut Marko, obecna umowa jest ważna do końca sezonu 2016, aczkolwiek w przypadku znaczącej poprawy silnika na płaszczyźnie osiągów i niezawodności, nie jest wykluczone, że zostanie ona przedłużona.

Otrzymamy jednostki napędowe Renault, które będą na tym samym poziomie co w fabrycznej ekipie. Poza tym Mario Illen oraz jego firma będą w znacznie większym stopniu współpracować z Renault - powiedział 71-latek. Pomimo faktu, że mamy dwumiesięczne opóźnienie, to damy radę i pojawimy się w Barcelonie. Liczymy na wprowadzenie alternatywnego silnika w 2017 roku, aczkolwiek gdy Renault uda się zrobić obiecujące postępy, to wówczas będziemy mogli być zainteresowani kontynuowaniem współpracy.

Austriak ujawnił również, że w tym momencie priorytetem jest zapewnienie ekipie Toro Rosso jednostek napędowych Ferrari w specyfikacji z sezonu 2015. Tak, w tym momencie wszystko jest już jasne i musimy tylko poczekać - zakończył Marko.

KOMENTARZE

2
Player1
05.12.2015 08:01
Pytanie czy Renault także nie wyklucza współpracy? RBR nie niesie żadnych korzyści (wręcz odwrotnie) marketingowych dla dostawcy silników.
enstone
04.12.2015 08:02
[quote]„Otrzymamy jednostki napędowe Renault, które będą na tym samym poziomie co w fabrycznej ekipie. [/quote] No otrzymacie, na GP Abu Dhabi 2016