Sainz: STR trudno będzie powalczyć o podium

Według Hiszpana stajnia z Faenzy jest obecnie piątą siłą stawki.
08.03.1610:11
Nataniel Piórkowski
741wyświetlenia


Carlos Sainz wątpi w słowa szefa Toro Rosso - Franza Tosta, który kreśląc cele swego zespołu na sezon 2016 mówił o zdobyciu miejsca na podium chociaż jednego wyścigu Grand Prix.

Przy okazji oficjalnej prezentacji zmodyfikowanej konstrukcji STR11 i jej tegorocznego malowania, Tost przyznał, iż liczy że stajni z Faenzy uda się dokonać kolejnych, dużych postępów, jakie zaowocują możliwością wywalczenia przez nią finiszu na podium w chociaż jednym wyścigu Grand Prix.

Oczekuję, że w tym roku będziemy w stanie osiągnąć finisz na podium, po tym jak w poprzednim sezonie byliśmy tak blisko tego poziomu. Mam nadzieję, że nowy samochód spisuje się dobrze i jest niezawodny, a kierowcy oraz cały zespół wykonają dobrą pracę. Wychodząc z tego założenia zdobycie miejsca na podium powinno być możliwe - powiedział Austriak.

Sainz uważa jednak, iż wywalczenie finiszu w czołowej trójce może okazać się trudnym wyzwaniem. Myślę że szanse na podium są niskie. W normalnych okolicznościach nie wydaje mi się, aby było to możliwe. Mercedes i Ferrari są w zupełnie innej lidze, a za nimi powinny się plasować ekipy Red Bulla i Williamsa. Aspirujemy do tego, by być piątym zespołem stawki, więc z poziomu dziewiątego, dziesiątego miejsca nie jest łatwo osiągnąć poziom podium - aby do tego doszło, musiałoby dość do jakichś anormalnych sytuacji - przyznał syn byłego rajdowego mistrza świata na łamach El Mundo Deportivo.

KOMENTARZE

2
Masio
08.03.2016 08:51
Moim zdaniem przez wiele lat nie zdobędą żadnego podium. Może się nawet okazać, że to podium z GP Włoch 2008 będzie jedynym w historii tej ekipy.
SkC
08.03.2016 01:43
Przed nimi jest jeszcze minimum jeden zespól - Force India.