Fitzpatrick otrzymał oficjalną propozycję sprzedaży Manora

Obecna oferta jest rzekomo ważna tylko do 20 stycznia
16.01.1717:38
Mateusz Szymkiewicz
1669wyświetlenia


Według informacji uzyskanych przez Autosport, Stephen Fitzpatrick otrzymał oficjalną propozycję sprzedaży zespołu Manor.

Dwa tygodnie temu spółka odpowiedzialna za zarządzanie Manorem trafiła pod kontrolę administratora. Firma FRP, która sprawuje teraz władzę nad ekipą, miała wyznaczyć termin do 20 stycznia na znalezienie inwestora, który będzie gotowy odkupić większościowy pakiet udziałów od Stephena Fitzpatricka.

Jak donosi Autosport, Brytyjczyk miał otrzymać propozycję sprzedaży będącego pod kontrolą administratora Just Racing Serivces, a także podlegających pod tę spółkę Just Racing oraz Manor Grand Prix Racing, które posiada licencję na starty w Formule 1. Według uzyskanych informacji, przedstawiona oferta jest ważna tylko do 20 stycznia.

Piątkowy termin jest nieprzypadkowy, ponieważ po nim nowy właściciel będzie miał tylko iluzoryczne szanse na to, by odpowiednio przygotować zespół do sezonu 2017. Po 20 stycznia nowa oferta może opiewać na dużo niższą kwotę, ze względu na coraz mniejszą ilość czasu do pierwszego wyścigu sezonu, a co za tym idzie jeszcze większe wydatki.

Następca modelu MRT05 jest rzekomo ukończony i oczekuje na proces produkcji. Mimo to FRP w celu zabezpieczenia wierzycieli wstrzymało wszelkie operacje Manora, choć opłaciło jego pracowników do końca stycznia. Dzięki temu Stephen Fitzpatrick ma mieć dodatkowy tydzień na porozumienie się z potencjalnym inwestorem.

KOMENTARZE

1
sneer
16.01.2017 08:14
Spokojnie, kupię.