Stefano Domenicali chwali zmiany wprowadzane w Formule 1

Były szef Scuderii Ferrari pełni obecnie funkcję dyrektora generalnego Lamborghini.
15.06.1811:53
Nataniel Piórkowski
2477wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor generalny Lamborghini - Stefano Domenicali, chwali kierunek zmian do jakich dąży Liberty Media.

Domenlicali szefuje włoskiej firmie od 2016 roku. Przewodniczy także komisji FIA do spraw bolidów jednomiejscowych. Wcześniej, w latach 2008-2014, Włoch odpowiadał za funkcjonowanie Scuderii Ferrari.

W mediach co pewien czas pojawiają się plotki łączące z wejściem do F1 jednej z marek wchodzących w skład Grupy Volkswagena. W gronie tym znajdują się między innymi Audi, Bugatti czy Lamborghini. Domenicali uważa, że Liberty Media prowadzi sport w odpowiednim kierunku. Podkreśla przy tym, iż kluczowe znaczenie dla przyszłości serii Grand Prix będą miały nadchodzące miesiące.

Formuła 1 znajduje się w bardzo ważnej fazie transformacji we wszystkich znaczących sektorach - od komercyjnego po ten związany z regulacjami technicznymi i sportowymi - powiedział.

Liberty Media wspólnie z FIA stara się ukształtować przyszłość sportu w taki sposób, by wyznaczyć stabilny i właściwy kierunek na kolejne wymagające lata. Uważam, że sport zmierza w dobrą stronę. Postanowienia z kolejnych miesięcy będą miały kluczowe znaczenie w tym procesie - dodał.