Renault potwierdza oficjalnie zawarcie umowy z Red Bull

"To pozytywna informacja dla F1, że kolejny zespół będzie dysponował czołowym silnikiem"
15.09.0611:44
Marek Roczniak
794wyświetlenia

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami brytyjskiego serwisu autosport.com, Renault potwierdziło dzisiaj zawarcie w ostatnią niedzielę na torze Monza umowy z firmą Red Bull GmbH na dostawę dla jednego z jej zespołów swoich silników V8 w sezonach 2007 i 2008.

W wydanym dzisiaj wspólnie przez prezydenta Renault F1 Team Alaina Dassasa oraz dyrektora zarządzającego francuską stajnią Flavio Briatore oświadczeniu czytamy: "To pozytywna informacja dla Formuły Jeden, że kolejny zespół będzie dysponował czołowym, konkurencyjnym silnikiem. Porozumienie to wzmacnia także obecność Renault w sporcie. Liczymy na udaną współpracę z dynamiczną, ambitną firmą, jaką jest Red Bull".

Austriacki producent napojów energetycznych nie poinformował jeszcze Renault, który z jego zespołów będzie korzystał z tych silników. Red Bull Racing jest związany dwuletnią umową z Ferrari, ale chciałby przekazać włoskie silniki swojej siostrzanej ekipie Scuderia Toro Rosso. Prowadzone od pewnego czasu negocjacje z Ferrari nie przyniosły jednak dotąd oczekiwanego rezultatu.

Renault ma bogate tradycje jeśli chodzi o dostarczanie swoich silników innym zespołom Formuły 1. Od 1983 roku francuski producent w swoje silniki zaopatrywał zespoły Lotus, Ligier, Tyrrell, Williams i Benetton, odnosząc w sumie 80 zwycięstw w wyścigach Grand Prix.

Źródło: RenaultF1.com, Autosport.com

KOMENTARZE

3
oligator
15.09.2006 08:11
ciekawe ktory silnik sie trafi ktoremu bykowi ;)
Maraz
15.09.2006 12:49
A jeszcze ciekawsze jest to, że kiedyś koncerny samochodowe prowadząc swoje fabryczne stajnie nie były w stanie wygrać z prywatnymi zespołami. Teraz, w świetle obecnej formy Williamsa, jest to wręcz nie do pomyślenia. Cóż, takie czasy...
lakeman
15.09.2006 11:35
To jest ciekawe, że firmy silnikowe tak odchodzą od F1 i wracają za parę lat (np. Honda, Renault) itd..