Gelael weźmie udział w treningu w Austin z Toro Rosso

Indonezyjczyk dołączy do Nicholasa Latifiego oraz Lando Norrisa
15.10.1818:39
Mateusz Szymkiewicz
2342wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kierowca rozwojowy Toro Rosso - Sean Gelael, weźmie udział w pierwszym treningu do Grand Prix Stanów Zjednoczonych.

Indonezyjczyk jest częścią stajni z Faenzy od 2017 roku, otrzymując kilka okazji na poprowadzenie bolidu Formuły 1 podczas oficjalnych testów oraz czterech sesji treningowych. 21-latek w poprzednim sezonie wystąpił na torach w Singapurze, Malezji, Stanach Zjednoczonych oraz Brazylii.

Jak poinformowało Toro Rosso, podczas treningu rozpoczynającego weekend w Austin po raz pierwszy w tym sezonie za kierownicą STR13 zasiądzie Gelael. Póki co nie jest jasne którego z etatowych kierowców zastąpi Indonezyjczyk. Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany mogąc wrócić do akcji. W ubiegłym roku pojechałem w pierwszym treningu w Austin, więc znam ten tor, nawet jeżeli był mokry. Po raz ostatni siedziałem za kierownicą bolidu w Budapeszcie, więc nie mogę się doczekać ponownej współpracy z ekipą - powiedział Sean Gelael.

Prócz 21-latka występ w piątkowym treningu zaliczą również Nicholas Latifi w Force India oraz Lando Norris w McLarenie. W przypadku Kanadyjczyka wiadomo, iż bolid przekaże mu Esteban Ocon.