Naoki Yamamoto otrzyma szansę występu w piątkowym treningu F1?

Japończyk jest obecnie "numerem jeden" Hondy. Zdobył tytuły w Super Formule oraz Super GT.
17.11.1813:07
Nataniel Piórkowski
2748wyświetlenia
Embed from Getty Images

Honda rozważa zapewnienie Naokiemu Yamamoto możliwości występu w piątkowym treningu F1.

Yamamoto zdobył w tym sezonie tytuły mistrzowskie w dwóch topowych japońskich seriach wyścigowych: Super Formule oraz Super GT (wspólnie z czempionem F1 z 2009 roku - Jensonem Buttonem).

Po zdobyciu w tym roku 35 punktów do superlicencji i przekroczeniu regulaminowego 40-punktowego progu, 30-latek kwalifikuje się do otrzymania uprawnień do startów w Formule 1.

Szef działu sportów motorowych Hondy nie wykluczył, że w przyszłym roku Yamamoto otrzyma szansę występu w piątkowym treningu F1 za kierownicą bolidu napędzanego silnikiem japońskiego koncernu.

Jeśli Yamamoto będzie mógł poprowadzić bolid Formuły 1 w pierwszym piątkowym treningu, to może być w stanie jeszcze bardziej się rozwinąć. Liczy się nie tylko regularna jazda. Bardzo ważne jest dla niego także doświadczenie w Formule 1 - tłumaczył Masashi Yamamoto.

Nobuharu Matushita jest jedynym japońskim kierowcą, który ma doświadczenie w prowadzeniu bolidu Formuły 1 w bieżącej specyfikacji [podczas testów na Węgrzech w 2017 roku]. Jego jazda została wysoko oceniona przez zespół [Saubera]. Jego informacje zwrotne były bardzo dobre. Teraz Yamamoto przekroczył barierę 40 punktów i pozwolę mu otrzymać superlicencję, bo chcemy dysponować różnymi opcjami. Nigdy nie wykluczamy żadnej możliwości - dodał.

Pytany o to, czy Yamamoto ma szansę, aby w przyszłości zostać etatowym kierowcą F1, szef programu Hondy powiedział: Myślę, że jego szanse nie stoją na zerowym poziomie. Nie wiem jednak, czy możemy mówić o podobnych odczuciach jak te, które towarzyszyły nam, gdy Yamamoto rozpoczynał starty w Super Formule w sezonie 2010. W 2017 wziął ślub, na początku tego roku urodziło się mu dziecko, jego życiowe środowisko uległo zmianie. Istnieją także obawy o jego wiek. Jest jednak obecnie numerem jeden Hondy. Chciałbym omówić z nim tę kwestię.

KOMENTARZE

2
krzysiek000
18.11.2018 08:47
Prawdobodobnie nie. Ale można się spodziewać, że będą chcieli wsadzić swojego kierowcę do Torro Rosso. O ile ichniejszy kontrakt taką możliwosc przewiduje.
rosomeister
17.11.2018 01:32
Honda wruci na grid? ;)