Esteban Ocon wróci do Mercedesa jako zawodnik rezerwowy

22-latek pozostanie bez posady kierowcy wyścigowego w sezonie 2019.
23.11.1812:24
Mateusz Szymkiewicz
1774wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon powróci do zespołu Mercedes jako kierowca rezerwowy w sezonie 2019.

Francuz, który jest juniorem producenta ze Stuttgartu, ostatnie trzy lata spędził w zespołach Manor oraz Force India. Jego sytuacja w stajni z Silverstone mocno się skomplikowała, gdy ekipa trafiła w posiadanie Lawrence'a Strolla. Kanadyjski miliarder postanowił za wszelką cenę ściągnąć ze sobą syna Lance'a, który reprezentuje barwy pogrążonego w kryzysie Williamsa.

Początkowo zakładano, że Stroll może zastąpić Ocona jeszcze w trakcie tegorocznych zmagań, lecz ostatecznie obaj kierowcy ukończą mistrzostwa w aktualnych zespołach. Mimo to jak potwierdzono, w sezonie 2019 Francuz pożegna się z funkcją kierowcy wyścigowego, wracając do fabrycznej ekipy Mercedesa jako trzeci zawodnik.

22-latek mimo usilnych starań nie zdołał zabezpieczyć posady w Formule 1. Menedżerowie kierowcy prowadzili zaawansowane rozmowy z Renault oraz McLarenem, lecz w przypadku tych zespołów zapadły decyzje o zatrudnieniu zawodników bez powiązań z innym producentem, a także gotowych podpisać wieloletnie kontrakty.

Ostatnią opcją Ocona na pozostanie w stawce był Williams, lecz stajnia z Grove postanowiła sięgnąć po innego juniora Mercedesa - George'a Russella. Jego partnerem został Robert Kubica.

W piątek szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff, ogłosił, że Ocon zostanie w przyszłym sezonie kierowcą rezerwowym jego zespołu. Francuz będzie także pracował nad rozwojem bolidu w symulatorze. Wolff przyznał, że 22-latek może otrzymać szansę występu w przyszłorocznych zimowych testach. Nie podjęto jeszcze jednak w tej sprawie żadnych wiążących decyzji.

KOMENTARZE

3
Arek_F1
23.11.2018 04:33
Lubię Ocona,ale bez wątpienia jest on bardzo przereklamowany. Moim zdaniem prędzej Russell zostanie Mistrzem Świata,bo ma to coś,a Esteban jest taki nijaki i nudny jak flaki z olejem. Gdyby miał papiery na Mistrza,to nie dostawałby regularnie bęcków od Pereza. Sergio jest bardzo niedocenionym kierowcą,tak samo jak Hulkenberg,a taki Sainz czy Ocon są bardzo hypowani,lecz niczym szczególnym się nie wyróżniają. Możecie się ze mną nie zgadzać,ale taka jest moja opinia,do której mam prawo.
Kamikadze2000
23.11.2018 01:26
Ten Pan już dziękujemy... :D
JuJu_Hound
23.11.2018 11:26
Dziękujemy Orlenowi i Williamsowi :)