Marko: Gasly nie będzie kierowcą numer dwa

Austriak przekonuje, że Red Bull nie faworyzuje jednego ze swych zawodników.
22.01.1909:56
Nataniel Piórkowski
1574wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko podkreśla, że Pierre Gasly nie będzie dla Red Bulla kierowcą numer dwa.

Po zakończeniu sezonu 2018 Francuz awansował do głównej stajni Red Bulla, jako następca Daniela Ricciardo. Wielu komentatorów uważa, że kierowca z Perth zdecydował się na przejście do Renault ze względu na to, iż jego dawny zespół zaczyna coraz bardziej faworyzować Maxa Verstappena.

Niedawno Gasly przekonywał, że nie chce być dla stajni z Milton Keynes kierowcą numer dwa.

Marko zapewnia jednak: [Gasly] nie jest kierowcą numer dwa. W Red Bullu nie ma takiego podziału.

W rozmowie z Auto Bildem Marko przyznał przy tym, że Verstappen osiągnął szczytowy poziom dyspozycji.

W ubiegłym sezonie wszedł na nowy poziom. Daniel to poczuł. Max znalazł się przed nim. Damy jednak Gasly'emu czas. Domyślam się, że początkowo bliżej będzie mu do Maxa w kwalifikacjach niż w wyścigach, ale to normalne w przypadku kierowcy debiutującego w czołowym zespole - tłumaczył.

KOMENTARZE

8
marios76
22.01.2019 08:57
@Aeromis Verstappen odejdzie... a wtedy Honda zrobi taki silnik jak ma Ferrari i z aero Neweya Gasly zdobedzie cztery tytuly pod rząd! ;)
dulk
22.01.2019 07:41
[quote="Gie"]Nie będzie numeru 1 i numeru 2 ale to Gaslyemu zawsze będzie się psuł samochód a nie Verstappenowi.[/quote] czyli będzie standard z Ferrari i Merca - widac TOP3 stosuje tą samą sprawdzoną strategię [quote="Aeromis"]Jeśli VER od nich odejdzie zespół znajdzie się pod ścianą i tam o tym wiedzą.[/quote] Alonso jest gotowy na propozycję :) Kubica miejmy nadzieję też będzie
Aeromis
22.01.2019 01:17
Helmut Marko to w moment potrafi sprawić że się uśmiechnę. Z jednej strony przychodzi na myśl że w takim razie Gasly będzie kierowcą numer 3 bo Max zgarnie dwa pierwsze numery. Z drugiej jednak strony w tym przypadku uważam że jest niemal pewne że mówi prawdę. Dlaczego? Owszem, gdyby stał się cud i RBR-Honda mogła walczyć o tytuł to Gasly w istocie zostałby kierowcą numer... trzy ;] Tak się jednak nie stanie. Red Bull nie może tylko patrzeć na Verstapppena, musi rozwijać młodych zwłaszcza że mają deficyt mocnych kierowców. Niedoświadczony Gasly w RBR, który wcale jakoś nie błyszczał w STR. debiutant w Toro Rosso + powrót Kwiata, który wcześniej był za słaby... Doskonale wiemy że Verstappen może zacząć szybko szukać innego zespołu i co wtedy stanie się z Red Bull Racing? Tak, w tym przypadku Marko tak na 99,9% powiedział prawdę. Priorytetem dla RBR będzie raczej forma bolidu i rozwijanie nowych kierowców. Jeśli VER od nich odejdzie zespół znajdzie się pod ścianą i tam o tym wiedzą.
Gie
22.01.2019 01:13
Nie będzie numeru 1 i numeru 2 ale to Gaslyemu zawsze będzie się psuł samochód a nie Verstappenowi. :)
marios76
22.01.2019 12:25
Gosc tym razem mowi prawdę. Webber tez nie byl nr. 2! :D ... oficjalnie ;)
Andy Chow
22.01.2019 11:15
Marko jak zwykle w formie
sneer
22.01.2019 10:39
O, sezon jeszcze się nie zaczął, a Marko już wygrał konkurs na najgłupszą wypowiedź.
raafal
22.01.2019 09:19
Z Pana Marko to czasem taka menda, że aż trudno się na niego patrzy.