Abiteboul: Hulkenberg rozbił bolid w nieodpowiednim momencie

Ekipa Renault jest na etapie ustalania przyszłorocznego składu kierowców.
30.07.1911:02
Mateusz Szymkiewicz
3482wyświetlenia
Embed from Getty Images

Cyril Abiteboul przyznał, że wypadek w Grand Prix Niemiec był w nieodpowiednim momencie dla Nico Hulkenberga.

Zespół Renault jest na etapie ustalania przyszłorocznego składu kierowców. Ważną umową dysponuje Daniel Ricciardo, natomiast Nico Hulkenberg walczy o pozostanie na czwarty sezon. Uważa się, że stajnia z Enstone jest zdecydowana na zatrudnienie juniora Mercedesa - Estebana Ocona.

Wątpliwości wokół dalszych startów Hulkenberga w Renault spotęgował incydent z wyścigu na torze Hockenheim. Niemiec jadąc na drugim miejscu popełnił błąd w trzecim sektorze, rozbijając bolid o bandę z opon. Jak przyznał szef zespołu, wypadek Hulkenberga dostarczył mu kolejne wnioski do przemyślenia.

Należy pamiętać o stronie psychologicznej, jednakże przy tak wielu wydarzeniach nie można go obwiniać - powiedział Cyril Abiteboul zapytany o incydent Nico Hulkenberga w Niemczech. Bądźmy szczerzy. To wydarzyło się w momencie, kiedy podejmujemy ważne dyskusje dotyczące przyszłości. Myślimy o naszych opcjach i znamy je. To coś, co wchodzi w grę. Jesteśmy ludźmi i nawet sentymenty odgrywają rolę, ponieważ Nico jest z nami od trzech lat.