Racing Point przedłużyło umowę z Perezem do 2022 roku

Stajnia z Silverstone potwierdziła zatrzymanie Meksykanina oraz Lance'a Strolla.
30.08.1918:05
Mateusz Szymkiewicz
1547wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Racing Point oficjalnie potwierdził, że jego kierowcami w sezonie 2020 pozostaną Sergio Perez oraz Lance Stroll. Meksykanin związał się z zespołem aż trzyletnią umową.

Przed Grand Prix Węgier zawodnik z Guadalajary potwierdził, że jest bliski przedłużenia kontraktu ze stajnią z Silverstone. Z kolei na torze Spa-Francorchamps spekulowano, iż komunikat o pozostaniu Pereza w zespole jest już tylko kwestią godzin.

Zgodnie z przypuszczeniami, Racing Point po piątkowych treningach potwierdziło swój niezmieniony skład kierowców na 2020 rok. Perez podpisał trzyletnią umowę, która wiąże go z ekipą do końca sezonu 2022. Tym samym Meksykanin ma szansę spędzić w brytyjskim zespole aż dziewięć lat, ponieważ reprezentuje jego barwy jeszcze od czasów Force India.

Z kolei Lance Stroll, który po sezonie 2018 przeszedł z Williamsa, jest związany wieloletnim porozumieniem, więc w jego wypadku piątkowy komunikat jest tylko formalnością.

Sergio Perez, kierowca Racing Point: Jestem bardzo podekscytowany mogąc kontynuować współpracę z zespołem przez kolejne trzy lata. Pracuję z tą grupą ludzi już od długiego czasu, więc niemalże zostali moją drugą rodziną. Wspólnie cieszyliśmy się z dużych sukcesów i podzielamy tą samą pasę do wyścigów. Jestem pod wrażeniem kierunku, jaki obrała ekipa w ostatnich dwunastu miesiącach, co daje mi pewność na przyszłość. Wierzę, że najlepsze dopiero przed nami i nie mogę się doczekać świętowania licznych miejsc na podium w kolejnych latach.

Perez tuż przed rozpoczęciem drugiej połowy sezonu zajmuje szesnaste miejsce w klasyfikacji z trzynastoma punktami, natomiast Stroll ma o sześć oczek więcej od partnera i plasuje się na dwunastej pozycji.