Di Montezemolo: Hamilton dołączył do najlepszych tego sportu

Były prezes Ferrari postawił Brytyjczyka w jednym rzędzie m.in. z Fangio, Senną i Schumacherem.
05.11.1909:58
Mateusz Szymkiewicz
1820wyświetlenia
Embed from Getty Images

Były prezes Ferrari - Luca di Montezemolo, uważa, że Lewis Hamilton dołączył do grona najlepszych kierowców w historii Formuły 1.

Brytyjczyk podczas Grand Prix Stanów Zjednoczonych przypieczętował już szósty tytuł mistrza świata. Większe sukcesy odniósł tylko Michael Schumacher, z którym Hamilton będzie mógł zrównać się w sezonie 2020. Ponadto kierowca Mercedesa potrzebuje już tylko dziewięciu wygranych, by odebrać legendzie Ferrari rekord największej liczby zwycięstw.

Lewis jest świetny - powiedział Luca di Montezemolo dla radia Rai. Wierzę, że jego zwycięstwo byłoby wielką przyjemnością dla mojego przyjaciela Nikiego Laudy, ponieważ był tą osobą, która zrobiła wszystko co w swojej mocy, by ściągnąć go do Mercedesa. Przede wszystkim podziwiam jego zachowanie jako sportowca, zarówno w bolidzie jak i poza nim. Posiada wyjątkową umiejętność dostosowywania się do wymagań torów wyścigowych.

On jest bardzo szybki, wie jak korzystać ze swojej maszyny, a także potrafi inteligentnie zarządzać oponami. Jest świetny w dostarczaniu jak najlepszych wyników. To kierowca, który dołączył do legend Formuły 1. W ubiegłym roku potrafił wygrywać wyścigi, w których jego bolid akurat nie był najlepszy. Rozpoczynając od Fangio, stawiam go na tym samym poziomie z Laudą, Schumacherem, Senną, Clarkiem oraz Stewartem.