Albon utrzyma posadę w Red Bullu na sezon 2020

Z kolei w Toro Rosso pozostaną Pierre Gasly oraz Daniił Kwiat.
12.11.1911:30
Mateusz Szymkiewicz
2197wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Red Bull Racing oficjalnie potwierdził, że Alexander Albon pozostanie partnerem Maksa Verstappena w sezonie 2020. Z kolei swoje posady w Toro Rosso utrzymają Pierre Gasly oraz Daniił Kwiat.

Stajnia z Milton Keynes od początku stawiała jasno, że wybór drugiego kierowcy rozstrzyga się tylko między juniorami, czyli Albonem, Gasly'm oraz Kwiatem. Ostatecznie posadę utrzyma Tajlandczyk, który ściga się dla seniorskiej ekipy od Grand Prix Belgii. 23-latek jest tegorocznym debiutantem i po dziewiętnastu wyścigach zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji z dorobkiem 84 punktów. Jego najlepszą pozycją na mecie była czwarta w wyścigu na Suzuce.

Jestem naprawdę podekscytowany, że będę mógł w przyszłym roku ponownie partnerować Maksowi. Wiem, jak dużo mam szczęścia otrzymując tę szansę - powiedział Alexander Albon. Jestem bardzo wdzięczny Red Bullowi za wiarę we mnie oraz w moje wyniki od momentu dołączenia do zespołu. Ten rok był dla mnie niesamowity, a otrzymanie szansy od Red Bulla w połowie sezonu było czymś wielkim. W 2020 roku chcę wykorzystać moje doświadczenia do poprawy formy oraz walki w czołówce.

W przypadku Toro Rosso dojdzie do zachowania aktualnego składu. Pierre Gasly wrócił do stajni z Faenzy przed rundą na Spa-Franchorchamps, ustępując w Red Bullu miejsca Albonowi. Od tamtej pory Francuz ukończył pięć wyścigów na punktowanych pozycjach.

Jestem naprawdę szczęśliwy mogąc kontynuować współpracę z zespołem w 2020 roku. Mam pewność, że przed nami ekscytujące wyzwania - stwierdził Pierre Gasly. Toro Rosso zawsze dawało mi najlepsze szanse do pokazania swoich osiągów i jestem bardzo zmotywowany, by zdobyć dla nich jak najlepsze wyniki w kolejnym roku.

Z kolei Kwiat wrócił do ekipy po rocznej przerwie, m.in. zdobywając trzecie miejsce w Grand Prix Niemiec. Dzisiejsza decyzja zespołu oznacza, że Rosjanina czeka piąty już sezon w Toro Rosso, a także, iż przekroczy próg stu wyścigów w Formule 1 jako junior Red Bulla.

Świetnie jest być potwierdzonym jako kierowca zespołu w 2020 roku - dodał Daniił Kwiat. Jestem naprawdę z tego zadowolony, ponieważ czuję się tutaj komfortowo z każdą osobą. Znam zespół, oni znają mnie, więc bardzo łatwo o zrozumienie naszych wzajemnych potrzeb. Osiągnęliśmy wspólnie wiele świetnych rzeczy, jak podium podczas wyścigu w Niemczech. Mam nadzieję, że za rok znów będę mógł zapewnić mocne wyniki.