Verstappen: Walka o trzecie miejsce w mistrzostwach może być trudna

Holender w przeciwieństwie do ubiegłego roku teraz deklaruje chęć zdobycia podium.
13.11.1909:32
Mateusz Szymkiewicz
1640wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen przyznał, że będzie naciskać, by ukończyć tegoroczne mistrzostwa na trzecim miejscu w klasyfikacji.

Pierwsze dwie pozycje mają już zagwarantowane kierowcy Mercedesa - Lewis Hamilton oraz Valtteri Bottas. W przypadku trzeciego, czwartego i piątego miejsca walka będzie toczyła się między Charlesem Leclerkiem, Maksem Verstappenem oraz Sebastianem Vettelem.

Monakijczyk ma przewagę 14 punktów nad reprezentantem Red Bulla, natomiast 5 punktów za Holendrem jest Vettel. Jak przyznał Verstappen, jego celem jest walka do samego końca o podium w klasyfikacji generalnej, choć podkreśla, że będzie to trudne wyzwanie.

Będzie trudno o trzecie miejsce, więc potrzebujemy trochę szczęścia - powiedział Max Verstappen. Nasze wyniki nie są już tak dobre jak przed letnią przerwą, ale rozmawiałem o tym z moim inżynierem w ubiegłym tygodniu i ogólnie rzecz biorąc nasz bolid nie był tak słaby. Mieliśmy kilka niefortunnych momentów, jak w Singapurze, gdzie błąd z ustawieniami wpłynął na naszą formę.

W ubiegłym roku trzecie miejsce w mistrzostwach było obiektem żartów między 22-latkiem a Kimim Raikkonenem. Żaden z kierowców nie był zainteresowany udziałem w grudniowej gali FIA w Petersburgu, lecz po Grand Prix Abu Zabi ostatecznie to Raikkonen był trzeci w klasyfikacji. Verstappen deklaruje, że w tym roku nie odpuści walki o miejsce na podium.

Wyglądało na to, że Kimiemu podobała się zeszłoroczna gala. Jeżeli spojrzymy na cały rok, Ferrari powinno być zdecydowanie wyżej ze swoim bolidem. Patrząc z tej perspektywy, dobrze, że wciąż liczymy się w walce. To dobre dla sportu, że młodzi kierowcy dochodzą do głosu. Ciągłe zwycięstwa Lewisa zaczynają być nudne, prawda? Mam nadzieję, że będziemy mogli wkrótce przejąć pałeczkę - dodał Holender.