Gasly: Nie spodziewaliśmy się aż tak dobrego występu

Francuz wierzył w potencjał bolidu STR, ale obawiał się małych różnic w środku stawki.
16.11.1921:42
Nataniel Piórkowski
519wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly jest zaskoczony świetnym występem w czasówce przed wyścigiem na Interlagos.

Zawodnik Toro Rosso wywalczył siódme miejsce, ustępując jedynie reprezentantom trzech najsilniejszych ekip: Red Bulla, Ferrari i Mercedesa.

Ze względu na karę cofnięcia na starcie nałożoną na Charlesa Leclerca 23-latek ustawi swój bolid na szóstym polu startowym.

Jestem mega zadowolony. Dla zespołu ze środka stawki, takiego jak nasz, to dosłownie pole position. Przejechanie takiego okrążenia sprawia, że eksplodujesz z radości. To były moje najlepsze kwalifikacje w tym sezonie wspólnie z Toro Rosso. Sukces jest o tyle większy, że mamy tu do czynienia z bardzo małymi różnicami. Siódme miejsce to wielki sukces.

Francuz podkreśla, że był przekonany o wysokiej formie Toro Rosso, ale obawiał się, że ze względu na wyrównaną formę zespołów ze środka stawki powalczenie o wysoką pozycję może okazać bardzo trudne.

Wiedzieliśmy, że mamy tempo. Zawsze towarzyszy ci jednak ryzyko. Mogliśmy odpaść już na etapie Q1, jak miało to miejsce w przypadku Danny'ego [Kwiata], albo dojść aż do Q3.

Wczoraj pomiędzy siódmym i piętnastym miejscem były trzy dziesiąte sekundy. Mieliśmy pełną świadomość, że rywale poprawią swoje tempo przed kwalifikacjami, podkręcając osiągi silnika.

Nie spodziewaliśmy się, że pójdzie nam aż tak dobrze. Chyba dlatego uważam to za taki sukces. Po karze nałożonej na Charlesa ruszamy z szóstego pola. Mamy bardzo dobrą pozycję wyjściową.