Ferrari zacznie myśleć o składzie na sezon 2021 w maju

Gazeta Marca podaje, że Sebastian Vettel ma być w kontakcie z McLarenem.
13.12.1909:40
Mateusz Szymkiewicz
1539wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Ferrari - Mattia Binotto, ujawnił, że Ferrari zacznie zastanawiać się nad składem kierowców na sezon 2021 w maju przyszłego roku.

Ze stajnią z Maranello aż do 2022 roku ma być związany Charles Leclerc, natomiast Sebastian Vettel ma zagwarantowaną przyszłość w zespole tylko do końca przyszłorocznych zmagań. Coraz częściej spekuluje się, jakoby Niemiec mógł odejść z Ferrari, a w jego miejsce przyszedłby Lewis Hamilton z Mercedesa.

Podejmowanie decyzji o przyszłości już teraz byłoby zbyt wczesne - powiedział Louis Camilleri, prezes Ferrari. Pochlebia nam fakt, że szczególnie Lewis oraz inni kierowcy chcą do nas dołączyć, ale jest zbyt wcześnie, by deklarować cokolwiek na przyszłość.

Według hiszpańskiej gazety Marca, Sebastian Vettel ma być w kontakcie z ekipą McLarena, która przechodzi duże przemiany, natomiast od 2021 roku będzie ponownie korzystała z silników Mercedesa.

Musimy zobaczyć jego osiągi, sposób w jaki adaptuje się do samochodu oraz jego motywację na przyszłość - powiedział Mattia Binotto, szef Ferrari, zapytany o dalsze losy Vettela w zespole. Tu nie chodzi o to, czy będzie popełniał błędy lub nie. To kwestia tego jak widzi swoją przyszłość oraz jak spogląda na nasz zespół. Ferrari ma tę przewagę, że jest bardzo popularne wśród kierowców. Jesteśmy w uprzywilejowanej sytuacji. Na początku maja, w okolicach wyścigu w Hiszpanii, chcemy wiedzieć jak wszystko potoczy się w 2021 roku.