Marko: Nie wiem jak Renault oceniło, że są krok przed Hondą

76-latek chwali poziom osiągów oraz niezawodności silników japońskiego producenta.
31.01.2011:14
Mateusz Szymkiewicz
2034wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko przyznał, iż nie wie na jakiej podstawie Renault ustaliło, że ich jednostka napędowa jest krok przed pakietem Hondy.

Przed kilkoma tygodniami szef działu silników francuskiego producenta - Remi Taffin, stwierdził, że Renault jest praktycznie na poziomie Ferrari oraz Mercedesa, a także krok przed Hondą. Na jego wypowiedź zareagował Helmut Marko z zespołu Red Bulla, który w minionym sezonie wygrał trzy wyścigi oraz zdobył dwa pole position.

Nie mam pojęcia, którą część sezonu miał na myśli - powiedział 76-latek dla Motorsport-Magazin.com. Pod koniec 2019 roku byliśmy z Hondą na poziomie Mercedesa, a nawet nieco przed nimi na torach, na których liczy się moc silnika, jak Meksyk oraz Brazylia. Pod względem problemów technicznych można łatwo ustalić, że nasza jednostka jest bardziej niezawodna niż Renault. Nie jesteśmy więc źli z tego powodu, że już nie jesteśmy z nimi dłużej związani. Patrząc na klasyfikację konstruktorów Renault było dopiero piąte, nawet nie wiem ile punktów do nas stracili.