Mercedes uzgodnił wypożyczenie Vandoorne'a i Gutierreza

Belg oraz Meksykanin będą trzecimi kierowcami McLarena i Racing Point w sezonie 2020.
04.06.2023:07
Mateusz Szymkiewicz
1378wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mercedes porozumiał się z McLarenem oraz Racing Point w sprawie wypożyczenia swoich kierowców rezerwowych na sezon 2020.

Oficjalnym trzecim kierowcą stajni z Brackley jest Stoffel Vandoorne, natomiast za rozwój samochodu w symulatorze odpowiada Esteban Gutierrez. Jak informuje RaceFans.net, McLaren oraz Racing Point skierowali się do Mercedesa z prośbą o wypożyczenie rezerwowych zawodników w nadchodzącym sezonie, jeżeli zajdzie konieczność zrezygnowania z etatowego kierowcy w trakcie weekendu Grand Prix.

Funkcja trzeciego kierowcy może nabrać dużego znaczenia w sezonie 2020, ze względu na pandemię koronawirusa oraz duży rygor sanitarny w padoku. Zespoły będą musiały mieć rezerwowych zawodników na torze, ze względu na fakt, iż procedury mogą uniemożliwić ściągnięcie następców w ostatniej chwili.

Stoffel Vandoorne startował w Formule 1 w latach 2017-2018 z McLarenem, natomiast teraz jest kierowcą Mercedesa w Formule E. Z kolei Esteban Gutierrez reprezentował barwy Saubera w sezonach 2013-2014 oraz Haasa w 2016 roku.