Ricciardo: Odwrócony wyścig kwalifikacyjny powodowałby bałagan

Kierowca Renault rozumie punkt widzenia fanów, ale nie uważa, by ten pomysł był dobry dla F1.
10.06.2015:44
Michał Bielicki
847wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniel Ricciardo uważa, że Formuła 1 nie potrzebuje wprowadzania sobotnich wyścigów kwalifikacyjnych, ponieważ mogłoby to wprowadzić zbyt wiele bałaganu.

Władze serii chciały w ostatniej chwili otrzymać zielone światło na sobotnie zmagania z odwróconą kolejnością startową na podstawie klasyfikacji generalnej. Wynik tego wyścigu zdeterminowałby kolejność startową do głównej, niedzielnej rywalizacji na dystansie 305 kilometrów.

Zdaniem Ricciardo, pomysł ten mógłby mieć swój urok dla kibiców Formuły 1, jednakże od strony sportowej nie byłby on dobry dla mistrzostw. Nie zawsze jestem staromodny, ale myślę, że nie jest to pierwsza pozycja na liście rzeczy, które musimy zmienić w tym sporcie. Rozumiem dlaczego niektórzy fani mogą myśleć sobie «O tak, byłoby świetnie zobaczyć tych szybkich próbujących przebijać się przez stawkę». Rozumiem to doskonale.

Jednak jest pełno scenariuszy, gdzie by to nie zadziałało, a tylko spowodowało bałagan. Dla widza na pewno byłoby to ekscytujące. Jednak z purystycznego oraz wyścigowego punktu widzenia nie musimy iść jeszcze w tę stronę. To najlepszy sposób na określenie tego - stwierdził kierowca Renault.