Norris nadal zmaga się z tajemniczym bólem w klatce piersiowej

Brytyjczyk odczuwa dolegliwości przy hamowaniu i pokonywaniu zakrętów.
12.07.2012:57
Nataniel Piórkowski
919wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lando Norris przyznaje, że nie uporał się jeszcze z bólem w klatce piersiowej, który utrudnia mu start w Grand Prix Styrii.

Przed tygodniem kierowca McLarena wywalczył trzecie miejsce w inauguracyjnej eliminacji sezonu. W ten weekend od piątkowych treningów zmaga się jednak z tajemniczą dolegliwością bólową.

Dzisiaj było trochę lepiej, ale nie aż tak bardzo - powiedział Norris po sobotnich kwalifikacjach. Rozmawiałem z wieloma ludźmi i nikt nie wie, z czego wynika ten problem.

Gdy hamuję i pokonuję zakręty, to odczuwam przeciążenia. Towarzyszy im duży ból. Próbujemy ustalić skąd się bierze. W niedzielę będziemy ścigać się na suchym torze, więc czeka mnie jeszcze większe wyzwanie.

Do soboty w rezerwie McLarena znajdował się Stoffel Vandoorne. Norris wziął jednak udział w deszczowych kwalifikacjach w których zajął szóste miejsce. Brytyjczyk wystartuje do wyścigu z dziewiątego pola po uwzględnieniu kary za zignorowanie żółtych flag w pierwszym piątkowym treningu.

Niezbyt wielu młodych kierowców ma szansę ścigać się w Formule 1. Po zażyciu kilku tabletek przeciwbólowych Lando będzie w stanie stanąć do rywalizacji - podkreśla szef teamu McLarena, Andreas Seidl.