Horner broni występu Albona w Grand Prix Styrii

Szef Red Bulla pochwalił Tajlandczyka za jego tempo w końcówce wyścigu.
13.07.2018:36
Maciej Wróbel
1390wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Red Bull Racing, Christian Horner, postanowił wziąć w obronę Alexandra Albona po krytyce, jaka spadła na tajlandzkiego kierowcę za jego występ w Grand Prix Styrii.

W niedzielnym Grand Prix Styrii Alexander Albon finiszował tuż za podium, jednak jego strata do zwycięzcy wyniosła na mecie aż 44 sekundy. Ponadto Tajlandczyk przez cały wyścig nie był w stanie nawiązać tempem do Maxa Verstappena, który przez większość dystansu utrzymywał się przed Valtterim Bottasem.

Choć Albon regularnie tracił do Verstappena około pół sekundy na okrążeniu, a przed pierwszą rundą postojów jechał ponad trzydzieści sekund za Holendrem, Christian Horner w rozmowie z motorsport-magazin.com bronił swojego podopiecznego.

Wyścig w wykonaniu Alexa miał dwa oblicza - powiedział Brytyjczyk. W pierwszej połowie miał pewne problemy, ale spisał się bardzo dobrze w drugiej. Musimy z nim wspólnie się temu przyjrzeć i pomóc mu poczuć się komfortowo w samochodzie z dużą ilością paliwa.

Miał jednak bardzo mocne tempo w drugiej połowie wyścigu. Stoczył świetną walkę z Perezem i w tamtym momencie był trzy czy cztery dziesiąte sekundy szybszy od Bottasa, który miał świeższe opony - dodał Horner.