Ricciardo: Dominacja Mercedesa jest frustrująca, ale godna podziwu

Australijczyk sugeruje, że inne teamy powinny brać przykład ze Srebrnych Strzał.
04.08.2008:46
Nataniel Piórkowski
1245wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniel Ricciardo przyznaje, że chociaż dominacja Mercedesa jest frustrująca, to jednak stajnia z Brackley zasługuje na uznanie za swoją pracę.

Srebrne Strzały wyznaczają tempo od samego początku sezonu. W sobotnich kwalifikacjach zdobywca pole position - Lewis Hamilton, osiągnął czas lepszy o jedną sekundę od najlepszego rywala z innego teamu, Maxa Verstappena.

Ricciardo podkreśla, że inne zespoły nie powinny narzekać na formę Mercedesa, ale jeszcze ciężej pracować nad poprawa konkurencyjności swoich bolidów.

Pod tym względem nie zmieniłem zdania - zawsze mówiłem, że podziwiam ich pracę i wzywałem wszystkich innych do zintensyfikowania prac lub zmiany kierunku działania.

Popatrzmy tylko na przykład DAS - kiedy ujrzałem ten system podczas zimowych testów, bardzo chwaliłem Mercedesa. Mogliby z łatwością być najbardziej zadowoloną z siebie ekipą w stawce, ale nie - oni zdają się być zawsze najmniej zadowoleni. To poprzeczka, którą sobie ustawili i cały czas ją podwyższają.

To godne podziwu, ale też frustrujące dla nas jako rywali. Mam jednak wielką nadzieję, że ta dominacja doda tylko oliwy do ognia, że zaczniemy szukać głębiej, aby otrzymać odpowiedzi na pytania o ich formę.

Nie będę kłamał - widząc ich osiągi czuję frustrację. Jedyne co można zrobić, to zdjąć przed nimi czapki z głów. Nie można na nich narzekać. Wykonują po prostu świetną robotę.